وزارت‌های داخله و دفاع به علت فساد اداری 670 میلیون افغانی جریمه شدند

© Photo / MOI / MOIوزارت‌های داخله و دفاع به علت فساد اداری 670 میلیون افغانی جریمه شدند
وزارت‌های داخله و دفاع به علت فساد اداری 670 میلیون افغانی جریمه شدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت دفاع امریکا در یک گزارشی گفته است که وزارت‌های دفاع و داخلۀ افغانستان به علت فساد اداری و ضعف مدیریتی، به هزینۀ بیشتر از 670 میلیون افغانستانی جریمه شده‌ اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در این گزارش وزارت دفاع ملی امریکا که برای کانگرس این کشور فرستاده شده، اضافه شده که این جریمه‌ها ازبهر سو استفاده از طیاره‌های ارتش و سو استفاده از نیروهای ویژه، وضع شده‌‎اند.
در بخشی از این گزارش آمده است: "نیروهای ویژۀ امنیتی افغانستان به خوبی آموزش دیده‌اند و مجهز شده‌اند تا در زمان بحران و خطرهای بزرگ، وارد عملیات شوند. اما این نیروها برای زمان‌های درازتر در یک منطقه مستقر شده‌اند و فرماندهان ارتش از فرستادن نیروهای اضافی به کمک آنان خودداری کرده‌اند. جا به جایی طولانی این نیروها، به کاهش آماده‌گی‌های این نیروها انجامیده است و سو استفاده از این نیروها سبب کاهش عملیات‌های تهاجمی آنان در تابستان امسال شده است و ادامۀ این کار می‌تواند چالشی در برابر عملیات‌های آیندۀ آنان در برابر طالبان است".
در این گزارش، گفته شده است که فرماندهی ترکیبی انتقال امنیت که یک سازمان مربوط به وزارت دفاع امریکا است، از ماه اگست سال جاری میلادی به این سو به علت استفاده از نیروهای ویژۀ ارتش، جریمه یک میلیون دالر را در یک هفته بر وزارت دفاع وضع کرده است.
بربنیاد این گزارش، وزارت دفاع ملی افغانستان به علت سو استفاده از طیاره‌ها نیز جریمه شده است و این جریمه ها در کاهش سو استفاده‌ها مفید بوده است.
وزارت دفاع ملی افغانستان در این باره چیزی نمی‌گوید اما وزارت داخله این ادعای وزارت دفاع امریکا را نمی‌پذیرد. نجیب دانش، سخن‌گوی وزارت داخله می‌گوید که مبارزه با فساد از اولویت‌های کاری این وزارت بوده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала