مسکو و لندن برسر بازگشت کارکنان سفارت های متبوع خود توافق کردند

© Sputnik / Alex McNaughton /  مراجعه به بانک تصاویر مسکو و لندن برسر بازگشت کارکنان سفارت های متبوع خود توافق کردند
مسکو و لندن برسر بازگشت کارکنان سفارت های متبوع خود  توافق کردند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یاکونکو: مسکو و لندن به توافقی برای بازگرداندن تدریجی دیپلمات‌های اخراج‌‌ شده از دو کشور در پی حادثه سالزبری دست یافته‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر یاکونکو، سفیر روسیه در انگلیس روز جمعه (28 دسامبر) گفت که مسکو و لندن توافق کردند که به تدریج ده‌ها دیپلماتی را که دو کشور در پی حادثه سالزبری، اخراج کردند بازگردانند.
وی که با شبکه تلویزیونی روسیه 24 صحبت می‌کرد گفت که دیپلمات‌ها از ابتدای جنوری به سفارت‌های لندن و مسکو باز خواهند گشت.
یاکونکو گفت که مطمئن نیست این موضوع تمام دیپلمات‌هایی اخراج شده را شامل شود اما دست کم نیمی از کارمندان سفارت را باز خواهد گرداند.
روابط دیپلماتیک میان روسیه و انگلیس پس از آن رو به وخامت گذاشت که در ماه مارچ گذشته سرگی اسکریپال، جاسوس دوجانبه روس‌تبار و یولیا دخترش توسط یک عامل اعصاب در انگلیس مسموم شدند.
پس از آن، انگلیس اقدام به اخراج 23 دیپلمات روسی از لندن کرد و روسیه نیز در اقدامی متقابل همین تعداد دیپلمات انگلیسی را از روسیه اخراج کرده و دستور تعطیلی کنسولگری انگلیس در سن‌‌پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه و دیگر دفاتر کنسولگری در این کشور را صادر کرد.
طوری که روشن است، روابط بین مسکو و لندن پس از حادثه مسمومیت سرگئی اسکریپال، به وخامت گرایید.
شایان ذکر است که اسکریپال از گاز مسموم کننده اعصاب ساخت شوری سابق که در آن دوران با نام نویچوک شناخته می‌شد جان سالم به در برد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала