جام جهانی رقابت‎های سال 2019 کرکت به کابل رسید

© AP Photo / Tsering Topgyal / جام جهانی رقابت‎های سال 2019 کرکت به کابل رسید
جام جهانی رقابت‎های سال 2019 کرکت به کابل رسید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس مجلس سنا رسیدن این جام را نتیجۀ زحماتی بازیکنان تیم ملی کرکت کشور می‌داند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از طلوع نیوز، جام جهانی رقابت‌‎های سال2019 کرکت روز چهارشنبه 5 جدی) به کابل رسید و با استقبال گرم مردم پذیرایی شد. قرار است این جام پس چاشت امروز در قصردارالامان در یک برنامه ویژه، به نمایش گذشته شود.

عزیرالله فضلی، رییس عمومی بورد کرکت کشور گفت: "من امیداورم تا یک روز این جام را در نتیجه‌ای زحمات ملی پوشان کشور به افغانستان خواهیم آورد. ما به شورای جهانی این باور را دادیم که جام جهانی را اجازه دهد تا به افغانستان آورده شود.»

شفیق ستانکزی، رییس اجراییه بورد کرکت کشور نیز در این باره گفت: «بعد از صحبت‌های زیاد شورای جهانی را متقاعد ساختم تا جام جهانی رقابت‌های جهانی را به افغانستان بیاوریم تا مردم از نزدیک آن را تماشا کند که این جای خوشحالی است.» 


از سویی هم، اضغر افغان، کپیتان تیم ملی کرکت کشور گفت: «جام جهانی دو بخش دارد که به جام جهانی راه یافتیم که این کار موفقانه انجام شد و دوم اینکه برنده شویم. ما برای بازی‌های جام جهانی یک پلان خوب داریم.» 


درهمین حال، عبدالهادی مسلمیار، رییس سنا مجلس افغانستان آوردن این جام را نتیجۀ زحماتی بازیکنان تیم ملی کرکت کشور می‌داند و می‌گوید امیداور است تا بازیکنان کشور در این رقابت‌ها خوب بدرخشد.

او می‌افزاید: «آوردن جام به افغانستان نتیجۀ زحمات است چرا که ما با بسیار مشکلات کرکت را شروع کرده بودیم و امروز افتخار میزبانی جام رقابت‌ها را دارم در افغانستان. خوشحالی بسیار کم می‌باشد که این هم یکی از همان لحظه‌ها است.»

قرار است که این جام فردا در ولایت بامیان و پس فردا به ولایات هرات و کندهار، انتقال داده شود تا مردم بتواند از نزدیک آن را تماشا کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала