متیس دستور خروج نظامیان امریکایی از سوریه را امضا کرد

© REUTERS / Eric Vidalمتیس دستور خروج نظامیان امریکایی از سوریه را امضا کرد
متیس دستور خروج نظامیان امریکایی از سوریه را امضا کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یکی از مقامات وزارت دفاع امریکا اعلام کرد که وزیر دفاع این کشور فرمان خروج نظامیان آمریکا از سوریه را امضا کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Fox News، جیمز متیس، وزیر دفاع مستعفی امریکا در آخرین روزهای حضور خود در پنتاگون، دستور رسمی ترامپ برای خروج نظامیان امریکایی از سوریه را امضا کرد.
دبیر مطبوعاتی بخش نظامی پنتاگون با اعلام این خبر گفت متیس که در حال خروج از این وزارتخانه است این کار را قبل از پایان کارش به انجام رساند.
این مقام آگاه بدون ارائه جزئیات بیشتر اظهار داشت که فرمان اجرایی مذکور شیوه و زمان خروج نیروهای نظامی امریکا از سوریه را تشریح می کند. 

ترامپ مسئولیت ادامه مبارزه با داعش در سوریه را به عهده کشورهای منطقه انداخت - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ مسئولیت ادامه مبارزه با داعش در سوریه را به عهده کشورهای منطقه انداخت

تصمیم ترامپ برای خارج کردن نیروهای امریکایی از سوریه که هفته گذشته به صورت کاملا غیرمنتظره اعلام شد، با انتقادات فراوانی در داخل این کشور مواجه شده است.
یک روز پس از این تصمیم، جیمز متیس با ارسال نامه استعفای خود برای ترامپ، ضمن انتقاد تلویحی از سیاست‌های رئیس‌جمهور امریکا به او توصیه کرد فرد همسوتری را برای ریاست پنتاگون انتخاب کند.
سپس؛ ترامپ نیز در صفحه توییتر خود ضمن قدردانی از خدمات متیس اعلام کرد که او تا ماه فبروری باز مقامش متقاعد شده و دولتِ او را ترک خواهد کرد. اما ترامپ شب گذشته در یک اقدام غیرمنتظره دیگر، اعلام کرد که «پاتریک شاناهان» از اول جنوری 2019 (هفته آینده) سرپرست وزارت دفاع خواهد شد و با این پیام توئیتری عملا متیس را پیش از موعد مقرر از مقام خود برکنار کرد.
ترامپ روز گذشته در واکنش به انتقادات زیادی که به علت این تصمیم بر او وارد شده است، گفت: «من در انتخابات پیروز شدم چون وعده دادم امریکا را از جنگ‌هایی که هزینه‌های هنگفتی بر ما تحمیل می‌کند و پایانی هم ندارد خارج کنم.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала