امریکا: ضعف درون حکومت دلیل عدم شکست طالبان است

© Photo / David B. Gleasonامریکا: ضعف درون حکومت دلیل عدم شکست طالبان است
امریکا: ضعف درون حکومت دلیل عدم شکست طالبان است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
فرمانده پیشین نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان در یک پروگرام تلویزیونی اظهار داشت: برای برقراری ثبات در افغانستان، امریکا باید رویکردی صبورانه‌ اتخاذ کند.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال استنلی مک‌کریستال که پیش از این رهبری نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان را بر عهده داشت در یک پروگرام تلویزیونی اظهار داشت: برای برقراری ثبات در افغانستان، امریکا باید رویکردی صبورانه‌ اتخاذ کند.

این جنرال متقاعد امریکایی به هیل تی وی گفت: ما از افغانستان با ثبات سود خواهیم برد، اما راه‌های دستیابی به این مهم دشوارند. پاسخی هوشمندانه و ساده در این باره وجود ندارد. شما به دلیل دولت ضعیف نمی‌توانید بروید و ناگهان طالبان را شکست دهید.

در حالی که جنگ افغانستان وارد هژدهمین سال شده است جنرال مک‌کریستال تاکید کرد: راه‌حل افغانستان توسعه بلندمدت این کشور است، بهبود بلند مدت دیموکراسی و ترمیم فرهنگ. این چیزی نیست که ما بتوانیم با پول و نیرو در مدتی کم به آن دست یابیم.

وی تصریح کرد: فکر می‌کنم باید رویکرد خیلی صبورانه‌ای داشته باشیم، پول زیاد و نظامیان زیادی را در آنجا هزینه نکنیم؛ صبور بوده و برای خسته شدن نیز آماده باشیم. این تا حدودی شبیه کلان کردن یک طفل است چون آن‌ها باید تمام جامعه را ترمیم کنند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала