ترکیه: در صورت پیروزی بشار اسد در انتخابات با او همکاری می کنیم

© AFP 2023 / Adem Altanترکیه: در صورت پیروزی بشار اسد در انتخابات با او همکاری می کنیم
ترکیه: در صورت پیروزی بشار اسد در انتخابات با او همکاری می کنیم - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
وزیر خارجه ترکیه گفت، اگر نتیجه انتخابات دموکراتیک در سوریه به نفع بشار اسد به پایان برسد، انقره با وی همکاری خواهد کرد.

توضیحات چاووش اوغلو درباره خرید اس-400 به جای پاتریوت - اسپوتنیک افغانستان
توضیحات چاووش اوغلو درباره خرید اس-400 به جای پاتریوت
به گزارش اسپوتنیک، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در نشست خبری ویژه در حاشیه نشست بین‌المللی دوحه اعلام کرد، که ممکن است در صورت برگزاری انتخابات دموکراتیک و قابل اعتماد در سوریه، همه مجبور به بررسی احتمال همکاری با بشار اسد شوند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه موضع شما در قبال تابلویی با حضور بشار اسد در آینده سوریه چه خواهد بود؟، گفت: در حال حاضر برای تهیه قانون اساسی جدید سوریه تلاش می کنیم. باید خود آنها یک پیش‌نویس قانون اساسی تهیه کنند.

چاووش‌اوغلو با تاکید بر لزوم آغاز روند برگزاری انتخابات در سوریه، اظهار داشت: انتخابات باید زیر نظر سازمان ملل متحد برگزار شود و تمام شهروندان از جمله پناهجویان سوری که در 7 سال اخیر به ترکیه و سایر کشورها پناه برده اند نیز در آن شرکت کنند.

وی افزود: این انتخابات باید به طور دموکراتیک، شفاف و قابل اعتماد برگزار شود و رهبر جدید سوریه را خود مردم انتخاب کنند.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین در پاسخ به پرسشی دیگری مبنی بر اینکه اگر اسد به عنوان رئیس‌جمهور جدید سوریه انتخاب شود، آیا با او همکاری می کنید؟ تصریح کرد: اگر انتخابات دموکراتیک و قابل اعتماد برگزار شود، ممکن است همه مجبور شوند این موضوع را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

پیش از این چاووش اوغلو گفته بود، که ترکیه بر این باور است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا نیز به خروج نیروهای این کشور از سوریه فکر می‌کند.

یادآوری می کنیم، که این سخنان را چاووش اوغلو در حالی می گوید، که نمایندگان دولت واشنگتن بارها مدعی شدند مادامیکه ایران در سوریه حضور داشته باشد؛ نیروهای امریکایی نیز از آنجا بیرون نخواهند شد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала