ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا باقی ماند

© REUTERS / Toby Melville / ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا باقی ماند
ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا باقی ماند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نخست‌وزیر بریتانیا موق شد تا از هم حزبی‌های خود رای اعتماد بگیرد و به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا باقی بماند.

به گزارش اسپوتنیک ترزا می، رهبر کنونی حزب محافظه‌کار بریتانیا و نخست‌وزیر این کشور روز چهارشنبه موفق شد تا از هم‌حزبی‌های خود رای اعتماد بگیرد و کماکان مقام رهبری حزبش را حفظ کند. در این انتخابات 200 نفر از هم حزبی‌هایش به وی رای موافق و 117 نفر نیز به وی رای مخالف دادند.
بدین ترتیب می کماکان نخست‌وزیر بریتانیا باقی خواهد ماند.
وی پس از آنکه توانست از هم حزبی‌های خود رای اعتماد بگیرد جلوی خبرنگاران حاضر شد و گفت: هم اکنون باید گام‌ها را برای به سرانجام رساندن برگزیت برداریم.
نخست وزیر بریتانیا اضافه کرد: به اتحادیه اروپا باز خواهم گشت و از آنها خواهم خواست تا ضمانت‌های سیاسی را فراهم کنند که پاسخگوی خواسته‌های پارلمان باشد.
منتقدین ترزا می درون حزب محافظه‌کار که خواستار این رای‌گیری شده بودند، با توافقی که او با اتحادیه اروپا بر سر خروج از این اتحادیه به دست آورده موافق نیستند. این نمایندگان معتقدند که این توافق، خواسته اصلی بسیاری از طرفداران خروج از اتحادیه اروپا را برآورده نمی‌کند.
نخست‌وزیر بریتانیا در هفته‌های اخیر متن توافق میان دولت خود با رهبران کشورهای اروپایی درباره شرایط اجرای برگزیت را علنی کرد. این موضوع خشم برخی نمایندگان را در پی داشت که خواستار استیضاح نخست‌وزیر شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала