یک زن 26 ساله در وزارت داخله افغانستان معین تعیین شد

© Photo / MOI / MOIیک زن 26 ساله در وزارت داخله افغانستان معین تعیین شد
یک زن 26 ساله در وزارت داخله افغانستان معین تعیین شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
برای نخستین بار یک زن به عنوان معین پالیسی و استراتژی وزارت امور داخله این کشور تعیین شد.

به گزارش اسپوتنیک، حسنا جلیل 26 سال عمر دارد و به عنون معین پالیسی و استراتژی وزارت امور داخله افغانستان تعیین شده است.
شاه حسین مرتضوی در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: "در جامعه زن ستيز، زنان در سطح رهبری قرار دارند، زن ستيزی بدل به فرهنگ شده است. تنها طالبان مانع مشاركت زنان در قدرت نيست، در پارلمان كشور نيز به كانديدان زن براي سمت‌های وزارت و عضويت در ستره محكمه حتا زنان رای ندادند. يک بار خانم شكريه باركزی برای رياست پارلمان كانديدا بود از ميان بيش از شصت وكيل زن تنها هفت رای برده بود".
وی در ادامه نوشت: «با تمام چالش‌ها رئيس‌جمهور راه را برای حضور پرنگ زنان در همه بخش‌ها هموار كرده است. زنان كشور اكنون از سفارت افغانستان در امريكا گرفته تا معاونت وزارت داخله، معاونت لوی سارنوالی، وزارت خانه‌ها، معاونت‌ها، رياست‌ها، شاروالی‌ها، معاونت ولايات، ولسوالی و بخش‌های امنيتی و دفاعی حضور دارند".

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد، اين حضور هر روز قوی‌تر و پررنگتر خواهد شد. متاسفانه بعد از اعلام معاونت وزارت داخله شاهد برخی واكنش‌ها در فضای مجازی هستيم، اين واكنش‌ها نشان می‌دهند كه هنوز برخی از هموطنان ظرفيت‌های عظيم خلق شده در بخش منابع بشری را در افغانستان درک نكرده‌اند، بهتر است زود قضاوت نكنيم.
حسنا جلیل معیین جدید پالیسی و استراتژی وزارت امور داخله افغانستان، سند کارشناسی ارشد در رشته اداره و تجارت دارد و پیش از این به حیث سرپرست ریاست تحلیل، ارزیابی و پالیسی وزارت معادن و پترولیم این کشور کار کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала