احتمالی برخورد نظامی میان روسیه و امریکا

© Sputnik / Sergei Pyatakovاحتمالی برخورد نظامی میان روسیه و امریکا
احتمالی برخورد نظامی میان روسیه و امریکا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون مرکز تحقیقات جامع اروپایی و بین المللی اعلام کرد که دست کم 3 دلیل برای درگیری نظامی احتمالی و ناخواسته بین امریکا و روسیه در چند سال آینده وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک؛ دمیتری سوسلوف، معاون مرکز تحقیقات جامع اروپایی و بین المللی گفت: در چند سال آینده این مقابله جهانی با خطرات جدی همراه است.این خطر مرتبط با برخورد مستقیم نظامی بین روسیه و آمریکا می باشد که در حال رشد است.
وی گفت: به عقده من 3 سناریو برای درگیری نظامی تاخواسته بین روسیه و امریکا وجود دارد که اولین دلیل آن به امنیت سایبری یا تهدیدات اینترنتی مربوط می شود.
این کارشناس اضافه کرد: دومین دلیل مبارزه تسلیحاتی غیرقابل کنترل، از جمله راه اندازی راکت های میان برد و کوتاه برد در اروپا است.
دمیتری سوسلوف گفت: من گمان می کنم که ما متاسفانه در چند سال آینده به این واقعیت نزدیک خواهیم شد.
وی ادامه داد: سومین سناریوی مربوط به سوریه یا منطقه دریای سیاه است که دو طرف در حال حاضر تحرکاتی را انجام می دهند و یا اینکه انجام خواهند داد در صورتی که امریکا همچنان از اقدامات اوکراین حمایت کند.
کنستانتین سیوکوف، متخصص علوم سیاسی و معاون آکادمی علوم راکتی در ماه نوامبر درباره اطلاعات سیاسی گفت: هر لحظه احتمال درگیری هسته ای میان امریکا و روسیه که ممکن از چند روز به چند ماه و یا بیشتر کشیده شود، وجود دارد.
جنرال کلی گاریسون در ماه اکتبر اعلام کرد که ایالت متحده امریکا در تمرینات مشترک Clear Sky 2018 با اوکراین، پولند و رومانیا به عنوان بخشی از برنامه های وزیر دفاع امریکا برای آمادگی جنگ احتمالی با روسیه و یا چین حضور می یابد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала