امریکا: ولیعهد سعودی در قتل خاشقاجی دست داشت

© YouTube / WSTامریکا: ولیعهد سعودی در قتل خاشقاجی دست داشت
امریکا: ولیعهد سعودی در قتل خاشقاجی دست داشت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ایالات متحده اعلام کرد که دخالت ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی روزنامه نگارسعودی کاملا روشن است

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان رابرت کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی، سناتور جمهوریخواه، شکی نیست که شاهزاده سعودی محمد بن سلمان در قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار دخالت نداشته باشد.
این سناتور اظهار داشت: "من شک و تردید ندارم که شاهزاده بن سلمان دستور قتل وی را داده است، او دقیقا می دانست چه اتفاقی می افتد، و پیش از آن برای قتل برنامه ریزی کرده بود".
پیش از این، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا اعلام نمود که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، از قتل روزنامه نگار جمال خاشجی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول آگاه بود.
ترامپ در بیانیه ای اعلام داشت: "سازمان های اطلاعاتی ما تمام اطلاعات را ارزیابی خواهند کرد، ممکن است که این شاهزاده از این اتفاق غم انگیز آگاهی داشته. شاید او می دانست، و شاید هم نمی دانست".
ترامپ افزود: "جنایت علیه جمال خاشقجی وحشتناک است و کشور ما از این اتفاق حمایت نمی کند."
پیش از این واشنگتن پست نوشت که سازمان سیا، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا را در جریان نتیجه گیری های خود قرار داده اما وی در درستی ادعای دست داشتن محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در قتل خاشقجی شک و تردید دارد.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در امریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала