آیا سرنگونی حکومت پاکستان نزدیک است؟

© East News / Action press/Public Addressپرچم پاکستان
پرچم پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مشاور حزب مردم (PPP) پاکستان و رئیس جمهوری پیشین این کشور ادعا نمود که دولت جدید اسلام آباد به رهبری «عمران خان» مدت زمان پنجساله خود را طی نکرده و به زودی سرنگون می شود.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه "داون" پاکستان، «آصف علی زرداری» از شیوه مدیریتی دولت جدید پاکستان انتقاد کرد و گفت که «عمران خان» نمی تواند اقتصاد را مدیریت کند و حتی قادر نیست که وعده های دروغین خود را محقق کند.
وی از شیوه حکومت حزب تحریک انصاف در دولت جدید این کشور و مدیران به " بی تجربه آن" انتقاد کرد و ادامه داد: به نظر می‌رسد حکومت عمران خان دوام چندانی نداشته باشد و احتمالا به زودی شاهد سقوط حکومت او هستیم.
رئیس جمهوری پیشین پاکستان همچنین با انتقاد از شیوه مدیریت بحران در دولت جدید پاکستان، گفت که در دولت حزب مردم (PPP) زبان هیچ مخالفی بسته نمی شد و مخالفان به زندان نمی افتادند.
عضو مجلس ملی پاکستان ببا انتقاد از وعده نخست وزیر این کشور در خصوص تشکیل ایالت جدید «پنجاب جنوبی» گفت: حزب تحریک انصاف (PTI) وعده و شعار حزب مردم (PPP) را در این خصوص به سرقت برد و اکنون شجاعت انجام این وعده را نیز ندارد.
زرداری همچنین با وعده اینکه به زودی حزبش به قدرت باز می گردد، افزود: ایالت هایی که در آن، گاز و نفت و آب استحصال می شود، حق امتیاز دریافت می کنند.
همزمان با گذشت 100 روز از فعالیت دولت حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری عمران خان، انتقادهای شخصیت ها و سران احزاب مخالف این کشور از عملکرد نخست وزیر و دولت وی در بخش های مختلف به ویژه اقتصادی افزایش یافته است.
"بلاول بوتو زرداری" رئیس حزب مردم نیز عملکرد دولت عمران خان را به شدت مورد انتقاد قرار داد و در پیام توئیتری نوشت که دولت ظرف این 100 روز تنها سرگرم برگشت از مواضع خود بوده است.
از سوی دیگر سخنگوی حزب مردم گفت که سخنرانی نخست وزیر درباره عملکرد 100 روزه خود تاثیرگذار نبود و «عمران خان» به رغم گذشت 100 روز از دولت خود چیزی برای گفتن نداشت.
وی توضیح داد: حزبی که با رویاپردازی ها و تعهدات بسیار به روی کار آمده بود، طی 100 روز گذشته، کمر قشر کم درآمد را شکسته و مردم را در سونامی گرانی و تورم غرق کرد.
نماینده ارشد حزب مردم نیز گفت: عملکرد عمران خان ظرف این 100 روز، درخواست وام از کشورهای دوست بود و وی بیشتر وقت خود را به درخواست وام گذراند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала