شکنجه و آزار اذیت جنسی زندانیان در عریستان سعودی

© Photo / Pixabayشکنجه و آزار اذیت جنسی زندانیان در عریستان سعودی
شکنجه و آزار اذیت جنسی زندانیان در عریستان سعودی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دیده‌ بان حقوق بشر و عفو بین الملل می گویند که برخی از بازداشت شدگان توسط سعودی ها با "شوک الکتریکی و شلاق" شکنجه و مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند

به گزارش اسپوتنیک، دیده‌ بان حقوق بشر و عفو بین الملل می گویند که برخی از بازداشت شدگان توسط سعودی ها با "شوک الکتریکی و شلاق" شکنجه و مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند. رویترز گزارش داد که"عفو بین الملل" و "دیده‌بان حقوق بشر" روز سه شنبه عربستان سعودی را به شکنجه و آزار جنسی چندین فعال از جمله چند زن مدافع حقوق بشر که از اوایل سال جاری در بازداشت سعودی ها هستند، متهم کردند.
بیش از 10 فعال حقوق زنان که بیشتر آنان برای اعطای حق رانندگی به زنان و پایان دادن به مردسالاری در حاکمیت عربستان تلاش می‌کردند، از ماه می سال جاری میلادی (ثور 97) دستگیر شده اند.
دستگیری‌های ماه می در پی سرکوب پیش از آن در اواخر سال 2017 علیه روحانیان، روشنفکران و فعالان در عربستان روی داد که تلاشی برای خاموش کردن مخالفت‌های احتمالی علیه محمد بن سلمان ولیعهد و حاکم بالفعل سعودی بود.
عفو بین الملل اعلام کرد که سه تن از شاهدانی که با این سازمان مصاحبه کرده اند، گفتند که برخی از بازداشت شدگان توسط سعودی ها با "شوک الکتریکی و شلاق" شکنجه می‌شدند که باعث شده بود برخی از آنان دیگر قادر به راه رفتن نباشند.
دیده‌بان حقوق بشر نیز در بیانیه مشابهی به نقل از منابع آگاه خبر داد که دستکم سه تن از بازداشت شدگان زن توسط بازجوهای سعودی شکنجه شده اند.
هر دو سازمان حقوق بشر بین المللی تایید کردند که این افراد از سوی ماموران سعودی مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند.
این درحالی است که جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی توسط تیمی از ماموران این کشور که به دستور بن سلمان به ترکیه اعزام شده بودند، در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала