هدف ایجاد «اردوی واحد اتحادیه اروپا»

© AP Photo / Maya Hitijهدف ایجاد «اردوی واحد اتحادیه اروپا»
هدف ایجاد «اردوی واحد اتحادیه اروپا» - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر دفاع آلمان میگوید که اتحادیه اروپا برای حمایت و دفاع از منافع خود به اردوی واحد ضرورت دارد.

به گزارش اسپوتنیک، اورزولا فون‌درلاین، وزیر دفاع آلمان در مصاحبه ای با گروه رسانه ای Funke اظهار داشت که هدف از ایجاد اردوی واحد اروپایی این است که اتحادیه اروپا در صورت بحران بتواند از منافع خود دفاع نماید.

وزیر دفاع آلمان: «اردوی اروپایی ها نه تنها به پرسونل آموزش دیده و تجهیزات خوب، بلکه به یک اراده سیاسی جهت حمایت و دفاع از منافع اتحادیه اروپا در صورت بروز هر بحرانی ضرورت دارد.»

وی خاطر نشان ساخت که سیاستمداران باید ساختار تصمیم گیری اردوی واحد اروپا را طوری سازماندهی کنند «تا اروپا بتواند به سرعت در مورد مشارکت احتمالی در عملیات نظامی ضد بحران عمل کند.»

این مقام ارشد نظامی افزود که اردوی واحد اروپایی نباید با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) رقابت کند.

یادآوری میکنیم، در اویل ماه نوامبر سال روان امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه طرح ایجاد اردوی واحد اروپایی و مستقل از امریکا را ارائه نمود. به گفته وی اتحادیه اروپا باید توانایی مقابله با تهدیدهای که از چین، روسیه و حتی امریکا منشا میگیرند را داشته باشد. 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در واکنش به طرح رئیس جمهور مکرون برای تشکیل اردوی واحد اروپایی، آن را «بسیار توهین‌آمیز» عنوان کرد. 

در عین حال آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز سه شنبه (۱۳ نوامبر) در جریان سخنرانی در پارلمان اروپا در استراسبورگ از ایجاد اردوی اروپایی حمایت کرد و آن را «الحاقیه خوبی برای ناتو» دانست.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала