داکتر عبدالله: انتخابات ریاست جمهوری در وقت معین آن برگزار می شود

© Sputnikداکتر عبدالله: انتخابات ریاست جمهوری در وقت معین آن برگزار می شود
داکتر عبدالله: انتخابات ریاست جمهوری در وقت معین آن برگزار می شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در حالی که برخی گمانه‌زنی‌ها درباره تلاش امریکا برای تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مطرح شده است، اما رئیس اجرایی دولت حکومت وحدت ملی تاکید کرد، که این انتخابات باید در زمان تعیین شده برگزار شود.

عبدالله عبدالله - اسپوتنیک افغانستان
عبدالله: تأخیر حکومت باعث افزایش تلفات در ارزگان شد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان در دیدار با «جان بس» سفیر امریکا در کابل اظهارداشت، که انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور باید در زمان تعیین شده برگزار شود.

بر اساس بیانیه دفتر مطبوعاتی رئیس اجرایی دولت افغانستان،در این نشست دو طرف درباره آخرین تحولات سیاسی-نظامی،‌ برگزاری انتخابات،‌ مذاکرات صلح و روابط دو جانبه بین آمریکا و افغانستان تبادل نظر کردند.

عبدالله در این دیدار تاکید کرد، که روند صلح و مذاکرات یک بحث جداگانه است و به برگزاری انتخابات ارتباط و پیوندی ندارد.

وی گفت، که دولت افغانستان،‌ کمیسیون‌های انتخابات، متحدان کابل،‌ سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی هماهنگ تلاش می‌کنند تا انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان در زمان تعیین شده و شفاف برگزار شود.

جان بس سفیر امریکا نیز تاکید کرد، که واشنگتن نیز از برگزاری به موقع انتخابات افغانستان حمایت می‌کند.

این در حالیست، که پیشتر روزنامه‌ی وال‌ستریت ژورنال در مقاله‌یی به نقل از مقام‌های امریکایی نوشته بود، که زلمی خلیلزاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت امور خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان در دیدار با مقام‌های افغانستان،‌ تعویق انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور را پیشنهاد کرده است.

از سوی دیگر اشرف غنی نیز تعلیق انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان را رد کرده است.

یادآوری می کنیم، که براساس تصمیم کمیسیون انتخابات افغانستان انتخابات ریاست جمهوری این کشور در 31 حمل سال 1398 برگزار خواهد شد

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала