عوامل تاثیر گذار برای داشتن طول عمر طولانی

© Sputnik / Sergey Malgavko /  /  مراجعه به بانک تصاویر عوامل تاثیر گذار برای داشتن طول عمر طولانی
عوامل تاثیر گذار برای داشتن طول عمر طولانی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند که ژن‌ها طول عمر به زندگی را به میزان کمتری نسبت به گذشته تصور می‌کنند و عوامل اصلی در طول عمر تاثیر محیط و شیوه زندگی است.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان شرکت Calico Life Sciences و شرکت نسبشناسی Ancestry، در جدیدترین پژوهش‌ها خود دریافتند که ژن‌ها مسئولیت طول عمر به زندگی را کمتر نسبت به گذشته تصور می‌شد دارند و عوامل اصلی در طول عمر تاثیر محیط و شیوه زندگی یک فرد می‌باشد.

هفت کشور با بالاترین سطح امید به زندگی در جهان - اسپوتنیک افغانستان
هفت کشور با بالاترین سطح امید به زندگی در جهان

بر اساس برآوردهای قبلی، طول عمر در 15-30 درصد به وسیله تفاوت‌های ژنتیکی تعیین می‌شود و عوامل دیگر آن شیوه زندگی، تاثیر محیط، بیماری و حوادث است. محققان در کار جدید خود بیش از 400 میلیون نفر را از نگاه اصل و نسب مورد بررسی قرار دادند و محققان تنها به طول عمر هر فرد، محل تولد و روابط خانوادگی توجه داشتند.
دانشمندان پیش از این یک تجزیه و تحلیل آماری از عوامل طول عمر را در میان بستگان متولد شده در قرن 19 و اویل قرن 20 انجام دادند و ارثی بودن طول عمر را در میان خواهر و برادر و عموزاده ارزیابی کردند. معلوم شد که همبستگی همسران نسبت به برداران و خواهرهای خونی (متولد شده از یک پدر و مادر) بیشتر است و این نشان می‌دهند که عوامل محیطی نقش مهمی در طول عمر ایفا می‌کنند. محققان نتیجه گرفتند که هفت گانه وراثت پذیری تنها توسط ژن تعیین می‌شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала