طالبان بالای ولسوالی جاغوری حمله کردند

© Photo / MD / MDطالبان بالای ولسوالی جاغوری حمله کردند
طالبان بالای ولسوالی جاغوری حمله کردند - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
طالبان بامداد امروز (چهارشنبه ۱۶ عقرب) به گونۀ گروهی از چندین سو بر ولسوالی جاغوری، یکی از امن‌ترین ولسوالی‌های افغانستان، حمله کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، این نخستین‌بار است که گروه طالبان ولسوالی جاغوری غزنی را مورد حمله قرار می‌دهند.
محمد عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، می‌گوید: "دیشت مخالفین مسلح به طور تهاجمی از منطقه رسنی ولسوالی گیلان بالای دو پوسته مرزی پولیس محلی جاغوری در منطقه انگوری حمله کردند".

شهید و زخمی شدن بیش از ده پولیس محلی در جاغوری به دلیل کمبود تجهیزات - اسپوتنیک افغانستان
شهید و زخمی شدن بیش از ده پولیس محلی در جاغوری به دلیل کمبود تجهیزات

وزارت امور داخله افغانستان گفته است که نبرد‌ها میان نیروهای دولتی و طالبان در این ولسوالی تاکنون ادامه دارند و در این نبردها شش پولیس زخم برداشته‌اند.
به گفته این وزارت، نیروهای امنیتی پس از شدت نبردها از دو پاسگاه عقب نشینی کرده‌‌اند، اما تاکید می‌ورزد که نیروهای کمکی و نیز مهمات به اندازه کافی به جاغوری رسیده‌اند.
نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله، گفت: "مهمات و امکانات به اندازه کافی از طریق هوا به نیروهای ما رسیده و نیروهای کمکی هم ارسال شده است. در حال حاضر وضعیت در کنترول ما است، اما هنوزهم جنگ است".
در همین حال نماینده‌گان مردم غزنی در شورای ملی با انتقاد از حکومت می‌گویند که با وجود درخواست‌های مکرر برای فرستادن نیروهای کمکی به جاغوری و نجات مردم از چنگ طالبان، حکومت و نهادهای امنیتی تاکنون به آنان وعده‌های دروغین داده‌اند و هیچ کاری در این زمینه انجام نشده است.
عبدالقیوم سجادی، عضو مجلس نماینده گان، گفت: "حکومت جدأ باید از جان و مال مردم دفاع بکند".
در نخستین ساعات حمله بر جاغوری، شاه‌حسین مرتضوی معاون سخنگوی رئیس‌جمهور در صفحه فیس‌بوک‌اش نوشت که هواپیما‌ها برای سرکوب دشمن در فضای جاغوری استند. وی همچنان نوشته است که جاغوری گورستان طالبان خواهد شد.

در همین حال، طالبان گفته‌اند که در این حمله افزون بر وارد کردن تلفات به نیروهای امنیتی، بیست و پنج پاسگاه نیروهای دولتی را تصرف کرده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала