بازداشت طالبان جعلی در پیوند به مذاکرات صلح

© AFP 2023 / Javed Tanveerبازداشت طالبان جعلی در پیوند به مذاکرات صلح
بازداشت طالبان جعلی در پیوند به مذاکرات صلح - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
گروه طالبان اعلام کرده است که دو نفری را که به نمایندگی از این گروه وارد گفتگوهای صلح با حکومت افغانستان شده بودند را بازداشت کرده‌ است.

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته که این افراد جعل‌کار از نام امارت اسلامی استفاده کرده و خودشان را نماینده گروه طالبان معرفی کرده بودند.
سخنگوی گروه طالبان گفته است: "ملاسخی داد و عبدالمالک فتاحی دو تن جعل کاران که از نام امارت اسلامی استفاده می‌کردند با تمام اسناد جعلی آنها که به شکل جعلی و کذب به امارت اسلامی منسوب شده بود، دستگیرشدند."
گروه طالبان ویدیوی اعترافات این دو نفر را نیز نشر کرده که در این ویدیو آنان از رهبران طالبان معذرت‌خواهی کرده و خواهان بخشش می‌شوند. 

گروه طالبان گفته است که ملاسخی‌داد و عبدالمالک فتاحی، با اسناد جعلی به نمایندگی از این گروه با دولت افغانستان و شورای صلح در چندین مرحله ملاقات و مذاکره کرده اند‌.
این گروه ادعا کرده که این دوتن جعل‌کار، به نمایندگی از این گروه به برخی کشورهای منطقه از جمله ایران و ترکمنستان نیز سفر کرده و با منابع خارجی مذاکره کرده اند.
ملاسخی‌داد حقانی باشنده ولایت قندهار و عبدالمالک فتاحی باشنده ولایت بلخ می‌باشد.
حکومت افغانستان و شورای عالی صلح تاکنون رسما در این باره واکنشی نشان نداده است اما در زمان حکومت حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور نیز یک فرد دوکاندار از شهر کویته به نمایندگی از گروه طالبان وارد گفتگو با رهبری حکومت و شورای عالی صلح شده بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала