پیش‌بینی کودتا علیه بن سلمان

© YouTube / WSTپیش‌بینی کودتا علیه بن سلمان
پیش‌بینی کودتا علیه بن سلمان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک تن از شاهزاده سعودی پیش‌بینی کرد که محمد بن سلمان در پی وقوع کودتایی در عربستان از مقام ولیعهدی برکنار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم به نقل از پایگاه عربی 21، "خالد بن فرحان آل سعود" شاهزاده جدا شده سعودی از وقوع کودتایی قریب‌الوقوع در خاندان حاکم بر عربستان که به موجب آن محمد بن سلمان ولیعهد عربستان از سمت خود برکنار می‌شود خبر داد.
این شاهزاده سعودی که از چند سال قبل مقیم آلمان است گفت که خاندان حاکم از عملکرد بن سلمان ناراضی هستند و با توجه به این موضوع وقوع کودتایی علیه او نزدیک است.
شاهزاده خالد تاکید کرد که بن سلمان دستور قتل جمال خاشقجی نویسنده منتقد سعودی را صادر کرده است.
وی اظهار داشت: حتی تصمیماتی به مراتب کم اهمیت‌تر از قتل خاشقجی به جز از طریق پادشاه و ولیعهد او اتخاذ نمی‌شود پس حتما ترور خاشقجی به دستور محمد بن سلمان صورت گرفته است.
این شاهزاده جدا شده سعودی گفت که بن سلمان احتمالا پدر خود را از تصمیمش مبنی بر قتل خاشقجی در صورت مخالفت او با بازگشت به عربستان مطلع کرده است اما وضعیت سلامتی پادشاه به گونه‌ای است که خوب نمی‌تواند فکر کند یا تصمیم بگیرد.
وی اظهار داشت که بن سلمان تلفنی با خاشقجی در داخل کنسولگری گفت‌وگو و تلاش کرده او را به بازگشت به عربستان همراه با تیمی که بعدا او را کشتند متقاعد کند.
شاهزاده خالد تاکید کرد که بن سلمان دستور قتل خاشقجی و مثله کردن او را داده است.

به گفته این شاهزاده سعودی، یکی از عواملی که بن سلمان را به قتل خاشقجی وا داشته تصیمم خاشقجی مبنی بر نوشتن یادداشت‌هایش است که بسیاری از اسرار خاندان حاکم وجود دارد، زیرا او سال‌ها با شاهزاده ترکی الفیصل رئیس سازمان اطلاعات عمومی عربستان همکاری داشته است.
جمال خاشقجی نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) برای کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و دیگر از ساختمان بیرون نیامد.
مقامات سعودی پس از حدود سه هفته اعتراف کردند که این نویسنده و روزنامه‌نگار 59ساله به دلیل اشتباه در بازجویی کشته شده است.
سعودی ها در ادامه روایت دیگری از این ماجرا ارائه داده و اعلام کردند که قتل این روزنامه نگار، از پیش طراحی شده بوده است.
پرونده قتل احتمالی خاشقجی باعث ایجاد هجمه بی سابقه ای علیه پادشاهی عربستان در سطح جهانی شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала