ترکیه مدافع و برادر بزرگ قطر است

© AFP 2023 / Bulent Kilicاردوی ترکیه
اردوی ترکیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر دفاع قطر : نه به محور عربستان می‌پیوندیم نه ایران. ترکیه برادر و امریکا همپیمان ما است.

اسپوتنیک به قل از تنسیم، وزیر دفاع قطر با تمجید فراوان از ترکیه و اینکه این کشور اولین عامل خارجی در شکستن محاصره دوحه بوده، اعلام کرد که کشورش نه به محور عربستان می‌پیوندد نه محور ایران.

کمک 15 میلیارد دالری قطر به ترکیه - اسپوتنیک افغانستان
کمک 15 میلیارد دالری قطر به ترکیه
رسانه‌های قطری نوشته اند که خالد بن حمد العطیه وزیر دفاع قطر طی سخنرانی در کنفرانسی با موضوع بحران میان قطر و عربستان در دانشگاه قطر گفت قرار گرفتن ترکیه برادر در کنار دوحه اولین عامل خارجی بود که محاصره را در وهله اول با شکست روبرو کرد.
سعودی، امارات، بحرین و مصر روابط خود را با قطر از پنجم جون 2017 به سبب آنچه حمایت از تروریسم خواندند، قطع کردند، دوحه این اتهام را رد و تاکید کرد با هجمه‌ای از دروغ‌ها و اتهام‌زنی‌ها روبرو است.
ترکیه حضور نظامی خود را در قطر حفظ می کند - اسپوتنیک افغانستان
ترکیه حضور نظامی خود را در قطر حفظ می کند
وزیر دفاع قطر گفت شکست محاصره به دو عامل داخلی و خارجی برمی‌گردد، عامل داخلی ، همبستگی مردمی و حمایت آنها از رهبرانشان است و عامل خارجی،حمایت ترکیه ی برادر از قطر و حمایت قوی و سریع ترکیه در دفع تجاوزگری و خودداری جامعه غربی از ایستادن در کنار کشورهای محاصره کننده و شکستن شرط بندی کشورهای محاصره کننده بر ایالات متحده امریکا است.
العطیه برای عادی‌سازی روابط با سعودی و سه کشور دیگر محاصره‌کننده قطر شرط گذاشت و افزود هرگونه آشتی با کشورهای محاصره کننده مشروط به عذرخواهی علنی آنها از ملت قطر است که به سبب محاصره تحمیلی بر آنها متضرر و اذیت شدند، پس از عذرخواهی گفت‌وگو می‌کنیم.
وی افزود کشورهای محاصره کننده بر حمایت امریکا برای انجام عملیات نظامی علیه قطر حساب باز می‌کردند که تصور اشتباهی بود، چرا که قطر روابط استراتژیکی با ایالات متحده دارد و ما هرگز منتظر هیچ کس برای دفاع از خود نخواهیم ماند، ترک‌ها برادران ما هستند و قطر گام‌های بزرگی در زمینه‌های تکناولوژی سلاح سازی برداشته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала