نامزدانی که بیش از حد مصرف کرده‌اند ممکن است محکمه شوند

© Photo / I E C A / I E C Aکمیسیون مستقل انتخابات
کمیسیون مستقل انتخابات - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که نامزدهای انتخابات پارلمانی این کشور حق ندارند بیش از 30 هزار دالر برای تبلیغات انتخاباتی مصرف کنند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از " کوکچه پرس" مصارف مبالغ هنگفت توسط برخی از نامزدهای انتخابات پارلمانی افغانستان برای تبلیغات واکنش صریح کمیسیون انتخابات این کشور را در پی داشت.
اخیرا شماری از نمایندگان با اشاره به تلاش سفارتخانه‌های خارجی برای سازماندهی انتخابات تصریح کردند که برخی از نامزدها برای پیروزی در انتخابات مبالغ هنگفتی را مصرف می‌کنند.
کمیسیون انتخابات افغانستان با اشاره به این موضوع اعلام کرد که هیچ نامزد انتخاباتی حق ندارد بیش از 30 هزار دالر در فعالیت‌های انتخاباتی هزینه کند.
این کمیسیون تاکید کرده است که برخی از نامزدهای انتخابات پارلمانی افغانستان با چشم پوشی از این مسئله مبالغ هنگفتی را هزینه کرده‌اند. 

چه تدابیر امنیتی برای برگزاری انتخابات وجود دارد؟ - اسپوتنیک افغانستان
چه تدابیر امنیتی برای برگزاری انتخابات وجود دارد؟

«نورولی خپلواک» معاون مطبوعاتی کمیسیون انتخابات افغانستان می گوید که سقف تعیین شده برای هزینه در کارزارهای انتخاباتی 30 هزار دالر است.
وی افزود: این کمیسیون نخست به متخلفانن تذکر می‌دهد و یا جریمه نقدی خواهد کرد اما در برخی از موارد امکان معرفی این نامزدها به نهادهای قضایی نیز وجود دارد.
این در حالی است که برخی از نامزدهای مورد حمایت سفارتخانه‌های خارجی تلاش می‌کنند که با هزینه مبالغ هنگفتی در انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شوند.
اخیرا گزارش‌های درباره پرداخت مبالغ هنگفت توسط یک موسسه غربی موسوم به «دموکراسی برای افغانستان» به نامزدان انتخابات پارلمانی خبر ساز شد که واکنش‌های تندی را به همراه داشت.
کارشناسان معتقدند، کشورهای غربی بویژه امریکا تلاش دارد از طریق پرداخت مبالغ هنگفت در رقابت‌های انتخاباتی و مداخله در روند انتخابات، افراد مورد نظرشان را در پارلمان افغانستان تعیین کنند.
پیش از این نیز گمانه‌زنی‌هایی وجود داشت که دولت افغانستان تلاش می‌کند جوانان طرفدار غرب در انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شوند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала