رئیس مفقود شده «اینترپل» استعفا کرد!

© REUTERS / Edgar Suاینترپل
اینترپل - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس چینی «اینترپل» که پس از سفر به پیکن مفقود شده، پس از متهم شدن به تخلف از قانون‌ در کشورش، با ارسال نامه‌ای به پولیس بین‌الملل، از ریاست بر این نهاد کناره‌گیری کرد.

پولیس بین‌الملل می‌گوید «منگ هانگوی» رئیس این سازمان که بیش از یک هفته ناپدید بود، امروز با ارسال نامه‌ای به این نهاد از مقام خود استعفا داد.

Interpol - اسپوتنیک افغانستان
کشورهای عضو انترپول موجودیت تروریستان را تحمل نکنند
به نوشته پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز»، اینترپل اعلام کرد امروز نامه‌ای دریافت کرده که هانگوی در آن گفته دیگر قصد ریاست بر این سازمان را ندارد و از همین امروز از این سمت کنار رفته است.
بنا بر این گزارش، تا نشست ماه آینده کمیته اجرایی اینترپل که قرار است در شهر «دوبی» امارات عربی متحده برگزار شود، «کیم جونگ یانگ» از معاونین منگ سرپرستی این سازمان را عهده‌دار خواهد بود. کیم اهل کوریائی جنوبی است و از سال 2015 به عنوان معاون آسیایی اینترپل مشغول به کار شده است.
هفته گذشته رسانه‌های فرانسوی اعلام کردند منگ پس از سفر به چین مفقود شده و دیگر خبری از او به خانواده‌اش نرسیده است. اینترپل روز شنبه رسما از مقام‌های چینی خواست وضعیت رئیس این سازمان را که در چین معاون وزیر امنیت عمومی بوده، روشن کند.
حزب حاکم چین روز یکشنبه تایید کرد که «منگ هانگوی» رئیس پولیس بین‌الملل (اینترپل) در این کشور به دلیل «قانون‌شکنی» تحت تحقیقات قضایی قرار دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала