شرایط آشتی اوکراین با روسیه

© AFP 2023 / Sergei Supinskyشرایط آشتی اوکراین با روسیه
شرایط آشتی اوکراین با روسیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اوکراین شرایط آشتی با روسیه را مطرح نمود.

اسپوتنیک به نقل از نشریه "گلاورد"، کیورگی توکا وزیر امور "قلمرو موقتاً اشغال شده و نقل مکان موقتی داخلی" تظهار داشته است رفع مشکلات بین دو کشور بیشتر به روسیه ارتباط دارد".

اوکراین، راۀ برای نابود کردن روسیه یافته است - اسپوتنیک افغانستان
اوکراین، راۀ برای نابود کردن روسیه یافته است
به نظر وی، تامین روابط بین روسیه و اوکراین بیشر به مسکو ارتباط میگرد.

این وزیر اوکراینی افزود: "اینکه چوقت صورت خواهد گرفت؟ بخش مهم آن به روسیه ارتباط میگرد. من فکر نمی کنم که بخشی از جامعه اوکراین که خود را "نخبگان" می نامد، تحت تأثیر نوعی رفتار ناسازگار با مردم روسیه قرار می گیرد".

شایان ذکر است که رئیس جمهور اوکراین با امضاء فرمانی پیمان دوستی، همکاری و مشارکت بین روسیه و اوکراین را لغو کرد.
در این فرمان آمده: با توجه به تصمیم شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین از تاریخ ششم سپتامبر 2018 براساس پیشنهاد وزارت امور خارجه اوکراین تصمیم به لغو پیمان دوستی با روسیه را اتخاذ کرد.

مرکل: بدون روسیه حل مسأله سوریه و اوکراین ممکن نیست - اسپوتنیک افغانستان
مرکل: بدون روسیه حل مسأله سوریه و اوکراین ممکن نیست
"پیتر پروشنکو" رئیس جمهوری اوکراین روز سه شنبه در نشستی با سفرای این کشور در کشورهای خارجی اعلام کرد که اقدامات حقوقی لازم برای لغو این پیمان انجام شده است. پروشنکو، وزارت خارجه این کشور را موظف کرده تا اسناد لازم برای آغاز این روند تهیه کند.
در این سند اشاره شده که وزارت امور خارجه اوکراین موظف است که روسیه را نسبت به تمایل کیف به لغو این پیمان مطلع سازد. علاوه براین شورای امنیت ملی و دفاع و وزارت خارجه اوکراین باید به سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری اروپا و سایر نهادهای بین المللی نسبت به تمایل کییف برای پایان دادن به این پیمان با روسیه اطلاع رسانی کنند.
پیمان دوستی بین اوکراین و روسیه در ماه مه سال 1997 امضاء و در اپریل سال 1999 برای مدت 10 سال و تمدید اتوماتیک در صورت رضایت طرفین به اجراء درآمد.
اکتوبر 2018 مدت این قرارداد 10 ساله به پایان می رسد و طرفین باید خاتمه و یا ادامه این پیمان را اعلام کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала