نشر فلم تحویل سیستم راکتی S-300 به سوریه

© Sputnik / Alexei Danichev /  /  مراجعه به بانک تصاویر نشر فیلم تحویل دستگاه S-300 به سوریه
نشر فیلم تحویل دستگاه S-300 به سوریه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت دفاع روسیه وئدیوی را به نشر سپرد که تخلیه سیستم های راکت ضد هوایی S-300 را در سوریه، نشان می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، در این وئدیو دیده می شود که چگونه مجتمع ضد هوایی از موترنظامی An-124 به نام روسلان تخلیه می شوند.. این وئدیو توسط کانال تلویزیونی "زویزدا" نشان داده
این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که جنگنده ایل- 20 به تاریخ 17 سپتامبر در سوریه سقود داده شد.
وزارت دفاع روسیه اطلاع داده است که 17 سپتمبر حوالی ساعت یازده شب (به وقت مسکو) ارتباط با طیارۀ روسی ایل — 20 که به پایگاه هوایی حمیمیم در حال بازگشت بود، قطع شد. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، این طیاره با 15 تن خدمه پرواز در فاصله 35 کیلومتری از سواحل بحیرۀ مدیترانه قرار داشت.

چنانکه در وزارت دفاع روسیه گفته اند، در عین زمان چهار جنگندۀ اف — 16 اسرائیلی، بر ولایت لاذقیه سوریه حملات هوایی انجام می‌دادند، و از کشتی نظامی فرانسوی اوورن (Auvergne) نیز راکت پرتاب می‌شد.
در وزارت دفاع روسیه خاطر نشان ساخته اند که طیارۀ‌های اسرائیلی قصداً در منطقه لاذقیه وضعیت خطرناک ایجاد نمودند، ابزارهای کنترول هوایی اسرائیل از قبل طیارۀ ایل — 20 را دیده بودند، زیرا طیارۀ مذکور در حال فرود آمدن بود.
علاوه بر این، اسرائیل از انجام عملیات هوایی در منطقه لاذقیه به فرماندهی نیروهای روسی در سوریه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه این اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل را یک اقدامت خصمانه خوانده است و به خود حق انجام اقدامات بالمثل را داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала