حکمتیار: حلقه های در داخل نظام در ترور عالمان دین دست دارند

© Photo / ریاست فرهنگی حزب اسلامی / حکمتیار: حلقه های در داخل نظام در ترور عالمان دین دست دارند
حکمتیار: حلقه های در داخل نظام در ترور عالمان دین دست دارند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رهبر حزب اسلامی می‌گوید که عالمان دین در کشور باید با ایجاد اتحاد در بین شان خلای قیادت و زعامت را در کشور پر کنند.

به گزارش اسپوتنیک، گلبدین حکمتیار، در صحبت هخای اخیر خود در نشست شورای علما، که زیر نام " توحید منابر در کابل برگزار شده است، حلقه‌هایی را در داخل حکومت متهم کرد که در کشتن عالمان دین دست دارند. او خطاب به عالمان دین گفت که پس از این آنان تصمیم گیرندۀ اصلی در کشور خواهند بود.
او در تشریح سخنانش گفت: "کسانی می‌گویند که برخی از کسانی‌که در حکومت حضور گسترده دارند، در ترور هدفمند عالمان دین دست دارند".
در این نشست، در بارۀ حقوق زنان و چگونگی دسترسی زنان به عدالت نیز به بررسی گرفته شد. بربنیاد تصمیم عالمان دین در این نشست، عالمان دینی از این پس باید ثابت کنند که مدافع حقوق زنان استند. 

حکمتیار: طالب و داعش یکی هستند - اسپوتنیک افغانستان
حکمتیار: طالب و داعش یکی هستند

گلبدین حکمتیار، افزود: "عالمان دین باید ثابت کنند که دین مقدس اسلام برای زنان حقوقی را در نطر گرفته است که هیچ دینی برای زنان به اندازه آن احترام ندارد."
مبارزه با تعصب و قوم‌گرایی از موارد دیگر بود که در این نشست عالمان دین مطرح شدند. شماری از عالمان دین می‌گویند که برخی از کسان زیرنام عالم دین در تلاش ایجاد تفرقه میان شهروندان کشور است و باید این روند متوقف ساخته شود.
این نشست زیر نام «توحید منابر» برای سه روز در کابل برگزار شده است. مسؤولان شورای توحید منابر می‌گویند که قرار است این شورا نشست‌هایی را در آیندۀ نزدیک با مسؤولان حکومت برای بحث روی مسایل جاری در کشور برگزار کنند.
حکمتیار پیش از این نیز از عالمان دین و امامان مسجدها خواسته بود که در برابر یک رویداد بزرگ ملی چون انتخابات بی‌تفاوت نباشند.
به گفته حکمتیار، نظام سابق انتخاباتی و آنچه که روند انتخابات با آن پیش می‌رود بسیار غیرعادلانه، متروک و یک سیستم مردود است.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала