مقام های افغانستان با طالبان در عربستان دیدار می کنند

© JAK / مقام های افغانستان با طالبان در عربستان دیدار می کنند
مقام های افغانستان با طالبان در عربستان دیدار می کنند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نمایندگان طالبان به زودی در عربستان سعودی با مقام های افغانستان دیدار می کنند.

طالبان مانع واکسیناسیون فلج‌ کودکان در هلمند شدند - اسپوتنیک افغانستان
طالبان مانع واکسیناسیون فلج‌ کودکان در هلمند شدند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از یورونیوز، دیدار نمایندگان طالبان و مقام‌های افغانستان در عربستان، در آستانه برگزاری انتخابات افغانستان انجام می‌شود و هدف از آن تامین امنیت مراکز رای‌گیری است.

انتخابات مجلس افغانستان کمتر از یک ماه دیگر در حالی برگزار می‌شود که ترس از حمله به مراکز رأی‌گیری و کارزارهای انتخاباتی بر آن سایه افکنده است.

برگزاری انتخابات بدون خشونت و خونریزی نخستین اولویت دولت افغانستان است. یکی از مقام‌های طالبان اعلام کرد:- "آنها (مقام‌های دولتی) از ما خواسته‌اند به برگزاری انتخابات آرام کمک کنیم".

وی همچنین افزود:- "هیات دولتی بر سر آزادی زندانیان با ما توافق کرده است".

طالبان می‌گویند، دولت افغانستان زندانیان آنها را به تناسب سنگینی و سبکی جرم‌ خود به سه بخش تقسیم‌ کرده است و شماری از این افراد که محکومیت سنگینی نداشته‌اند، آزاد شده‌اند.

یادآوری می کنیم، که دیدار سران طالبان و مقام‌های دولت افغانستان در عربستان پس از آن صورت می‌گیرد، که برنامه دیدار مجدد طالبان با نمایندگان ایالات متحده به فرجام نرسید، چرا که سران طالبان با درخواست سه ماه آتش‌بس از سوی امریکا موافقت نکردند.

گروه طالبان که دولت کنونی افغانستان را «نامشروع و دست‌نشانده خارجی‌ها» می‌داند پیوسته خواستار مذاکره مستقیم با ایالات متحده شده است؛ خواستی که ایالات متحده پس از بارها رد کردن آن سرانجام حدود سه ماه پیش آن را پذیرفت و نمایندگان امریکا و طالبان سرانجام در دوحه قطر دیدار کردند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала