وزارت دفاع روسیه: مسوولیت سقوط ایل – ۲۰ کاملاً به دوش اسرائیل است

© Sputnik / Vladimir Astapkovichوزارت دفاع روسیه: مسوولیت سقوط ایل – ۲۰ کاملاً به دوش اسرائیل است
وزارت دفاع روسیه: مسوولیت سقوط ایل – ۲۰ کاملاً به دوش اسرائیل است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به باور مقامات وزارت دفاع روسیه، نیروهای هوایی اسرائیل یا اقدامات شان را به‌شکل غیرحرفوی انجام داده اند و یا هم سهل‌انگاری جنایی صورت گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز (یکشنبه، ۲۳ سپتمبر) اعلام کرد که مسوولیت سقوط طیارهٔ نظامی ایل — ۲۰ روسی در سوریه، کاملاً به دوش نیروهای هوایی اسرائیل است که یا اقدامات شان را به‌شکل غیرحرفوی انجام داده اند و یا هم غفلت جنایی صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت دفاع در نشست خبری گفت: "اسناد و شواهد ارائه شده نشان‌دهنده این است که اقدامات پیلوتان جنگنده‌های اسرائيلی که باعث کشته‌شدن ۱۵ نظامی روسی شد، یا به‌دلیل غیرحرفوی بودن شان و یا هم سهل‌انگاری جنایی صورت گرفته است. بنابر این، ما به این باوریم که مسوولیت فاجعهٔ طیارهٔ روسی ایل — ۲۰ کاملاً به دوش نیروهای هوایی اسرائیل و کسانی که تصمیم چنین اقدام را گرفته اند، می‌باشد".

نگرانی اسرائيل از انتقام روسیه به‌خاطر سقوط طیارهٔ ایل – ۲۰ در سوریه - اسپوتنیک افغانستان
نگرانی اسرائيل از انتقام روسیه به‌خاطر سقوط طیارهٔ ایل – ۲۰ در سوریه

به تاریخ ۱۷ سپتمبر حوالی ساعت یازده شب (به وقت مسکو) ارتباط وزارت دفاع روسیه با طیارۀ روسی ایل — ۲۰ که به پایگاه هوایی حمیمیم در حال بازگشت بود، قطع شد. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، این طیاره با ۱۵ تن خدمه پرواز در فاصله ۳۵ کیلومتری از سواحل بحیرۀ مدیترانه قرار داشت.

چنانکه در وزارت دفاع روسیه گفته اند، در عین زمان چهار جنگندۀ اف — ۱۶ اسرائیلی، بر ولایت لاذقیه سوریه حملات هوایی انجام می‌دادند، و از کشتی نظامی فرانسوی اوورن (Auvergne) نیز راکت پرتاب می‌شد.

در وزارت دفاع روسیه خاطر نشان ساخته اند که طیارۀ‌های اسرائیلی قصداً در منطقه لاذقیه وضعیت خطرناک ایجاد نمودند، ابزارهای کنترول هوایی اسرائیل از قبل طیارۀ ایل — ۲۰ را دیده بودند، زیرا طیارۀ مذکور در حال فرود آمدن بود.

علاوه بر این، اسرائیل از انجام عملیات هوایی در منطقه لاذقیه به فرماندهی نیروهای روسی در سوریه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه این اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل را یک اقدام خصمانه خوانده است و به خود حق انجام اقدامات بالمثل را داده است.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала