عبدالله به اقدام اخیر ایتلاف بزرگ ملی واکنش نشان داد

© Photo / Dr. Abdullah Abdullah FB / عبدالله به اقدام اخیر ایتلاف بزرگ ملی واکنش نشان داد
عبدالله به اقدام اخیر ایتلاف بزرگ ملی واکنش نشان داد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس اجراییه افغانستان در مورد بسته شدن شماری از دفترهای ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در برخی از ولایت‌ها، واکنش نشان داده‌است.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور که در نشست شورای وزیران سخن می‌‍زد، گفت که بستن دفترهای کمیسیون انتخابات در ولایت نمی‌توانند که شفافیت انتخابات را تضمین کنند.
آقای عبدالله می‌گوید که دروازه‌های ولایتی کمیسیون انتخابات باید در ولایت‌ها دوباره باز گردند و می‌افزاید که کمیسیون انتخابات مسؤولیت دارد تا جهت رفع نگرانی‌های جریان‌های سیاسی و احزاب و نهادهای جامعه مدنی با آنان گفت‌وگو نماید.
این درحالی‌ست که به تازه‌ گی هوادران ایتلاف بزرگ ملی افغانستان، دفترهای ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات را در ولایت‌های بلخ، هرات و قندهار بستند.

داکتر عبدالله: طالبان دشمن محسوب می‌شوند - اسپوتنیک افغانستان
داکتر عبدالله: طالبان دشمن محسوب می‌شوند

هواداران ایتلاف بزرگ ملی می‌گویند که آنان پس از آن دست به این اقدام زدند که حکومت صدای آنان را برای برگزاری انتخابات شفاف نشنیده‌است.
آنان تاکید می‌کنند که اگر صدای شان بیش‌تر از این شنیده نشود، دفترهای کمیسیون‌ انتخابات را در سایر ولایت‌ها نیز خواهند بستند.
کمیسیون انتخابات روز گذشته در واکشن به اقدام آنان گفتند که مسؤولیت به تاخیر افتادن انتخابات به دوش کسانی خواهند بود که دستور بستن دفترهای کمیسیون انتخابات را داده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала