ایران دستگاه راکتی باور 373 را موفقانه آزمایش کرد

© AFP 2023 / Bruce Weaverایران دستگاه راکتی باور 373 را موفقانه آزمایش کرد
ایران دستگاه راکتی باور 373 را موفقانه آزمایش کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
جنرال قاسم تقی ‌زاده گفت که یکی از موفقیت‌های وزارت دفاع، آزمایش موفق سیستم سلاح راکتی دافع هوا موسوم به باور 373 بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، برید قاسم تقی‌زاده ظهر امروز در حاشیه آیین افتتاح مرکز فرهنگی، آموزشی و بصیرت افزایی الغدیر سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران با اشاره به پرتاب ماهواره‌های ایرانی به فضا اظهار کرد: در برنامه 10 ساله فضایی کشور قرار است که هر دو تا سه سال یک بار، برنامه پرتاب ماهواره ساخت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی صورت بگیرد، در این راستا برنامه ریزی کردیم که یک ماهواره را در سال جاری پرتاب کردیم،
وی ادامه داد: آزمایش ماهواره در سال جاری یک برنامه دانشگاهی و تحقیقاتی است و در صورت موفقیت پرتاب این ماهواره، پرتاب ماهواره‌های دیگر در زمینه هواشناسی را در دستور کار خواهیم داشت.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: یکی از موفقیت‌های این وزارت خانه، آزمایش موفق سیستم سلاح راکتی پدافند هوایی موسوم به باور 373 بود. برد این سیستم 200 کیلومتر و سقف پروازی موشک آن 27 کیلومتر است، راکت این سیستم، ورزیده، چابک و با تکنولوژی نوین ساخت داخل است. 

​تقی زاده با اشاره به ساخت جنگنده بومی در داخل اظهار کرد: جنگنده بومی کوثر به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شده است و ساخت تمام زیرمجموعه‌های این جنگنده داخلی بود. برخلاف تبلیغات واهی رژیم صهیونیستی، با تکیه بر سازمان افزار، نرم افزار و سخت افزارهای داخلی جنگنده کوثر را با فناوری بومی ساختیم.

وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب به درستی فرمودند که آمریکا با ما نخواهند جنگید، چون توان و قدرت تسلیحات و سلاح راکتی کشورمان را به خوبی فهمیده است، البته برخی از فناوری‌های دفاعی را به اطلاع عموم نرساندیم و برای روز مبادا نگه داشتیم که در صورت هر گونه تهدید، مقابله بسیار قوی و محکمی را داشته باشیم.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала