آمادگی امریکا برای حمله به سوریه

© Fotolia / Andreykr / آمادگی امریکا برای حمله به سوریه
آمادگی امریکا برای حمله به سوریه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقامات امریکایی میگویند، که استفاده از سلاح کیمیاوی در سوریه توسط بشار اسد با «جواب سریع» واشنگتن روبرو خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری فرانس پرس، کاخ سفید با نشر خبرنامه ای اعلام کرد که ایالات متحده در صورت استفاده از سلاح کیمیاوی در سوریه توسط بشار اسد واکنش سریع نشان خواهد داد.

آژانس خبری فرانس پرس با اشاره به خبرنامه ای کاخ سفید نوشت: «در صورتیکه اسد بار دیگر از سلاح کیمیاوی استفاده کند، امریکا جواب سریع خواهد داد.»

قابل یادآوری است، چندی پیش منابع در حکومت امریکا اعلام کردند که کارمندان استخبارات نظامی ایالات متحده فهرست ابتدایی اهداف حمله هوایی آماده ساخته اند و این فهرست در انتظار صدور دستور رئیس جمهور ترامپ قرار دارد. به گفته آنها، اردوی امریکا آماده است در صورت ضرورت «بسیار سریع» واکنش نشان بدهد.

این در حالی است که چندی پیش، جنرال الکسی سیگانکوف، رئیس مرکز روسی آشتی بین طرف های درگیر در سوریه در یک نشست خبری اظهار داشت که نیروهای «کلاه سفیدها» محموله مواد سمی را به انبار مربوط به گروه تروریستی «تحریر الشام»* در شهر سراقب سوریه انتقال داده اند.

به گفته وی این مواد برای صحنه سازی حمله کیمیاوی و متهم نمودن نیروهای دولتی سوریه به استفاده از مواد کیمیاوی علیه مردم غیر نظامی، استفاده خواهند شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала