افشای دستورالعمل محرمانه سازمان ملل درباره سوریه

CC0 / Pixabay / افشای دستورالعمل محرمانه سازمان ملل درباره سوریه
افشای دستورالعمل محرمانه سازمان ملل درباره سوریه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
متن دستورالعمل محرمانه سازمان ملل متحد درباره بازسازی کشور سوریه توسط رسانه ها به نشر رسید.

اهداف احتمالی حملات هوایی امریکا به سوریه - اسپوتنیک افغانستان
اهداف احتمالی حملات هوایی امریکا به سوریه
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه «کامرسانت» متن دستورالعمل محرمانه سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه این سازمان پس از انتقال سیاسی قدرت در کشور سوریه آماده کمک به بازسازی آن کشور خواهد بود، را منتشر نمود.

این سند داخلی سازمان ملل متحد به تاریخ 17 اکتوبر سال گذشته تاریخ زده شده است و برای همه ساختارهای سازمان در سوریه در نظر گرفته شده است.
در متن این دستور آمده است:- "تنها پس از پیاده سازی یک انتقال واقعی و جامع سیاسی، سازمان ملل متحد آماده ارتقاء بازسازی سوریه خواهد بود".
این سند همچنین نشان می دهد، که سازمان ملل متحد در پروژه های مربوط به بازسازی اقتصاد سوریه شرکت نمی کند و صحبت تنها در مورد کمک های بشردوستانه به خاطر نجات جان انسان ها و تامین نیازهای اساسی آنهاست.
در این سند همچنین آمده است:- "اقدامات مربوط به توسعه یا بازسازی که از این محدودیت ها فراتر می رود باید در مکانیسم های دیگری منعکس شود".

در عین حال، اولویت های کمک باید بر اساس نیاز مردم باشد نه دولت.
به گفته این روزنامه، نویسنده این سند، جفری فلتمن معاون پیشین سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد که این پست را در بهار امسال ترک کرد، بوده است.
یادآوری می کنیم، که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در ماه اگوست از وجود یک دستورالعمل محرمانه که نهادهای سازمان ملل را از شرکت در بازسازی اقتصاد سوریه منع می‌کند، خبر داده بود.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала