حکومت هالند رقابت ساخت و نشر كاريكاتور پيامبر اسلام را لغو کرد

© Fotolia / Arkantoحکومت هالند رقابت ساخت و نشر كاريكاتور پيامبر اسلام را لغو کرد
حکومت هالند رقابت ساخت و نشر كاريكاتور پيامبر اسلام را لغو کرد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
برنامه برگزاری رقابتی برای کاریکاتورهای موهن علیه حضرت محمد (ص)، پیامبر اسلام لغو شد.

Retired Gen. Michael Flynn and  Donald Trump (File) - اسپوتنیک افغانستان
مشاور امنیت ملی ترامپ به پیامبر اسلام و قرآن توهین کرد + (ویدیو)
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، در پي تماس صلاح الدين رباني وزير امور خارجه افغانستان با همتاي هالندي اش، حكومت آن كشور  رقابت ساخت و نشر كاريكاتور پيامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) را لغو كرد.

روز چهارشنبه  آقای ربانی در صحبت تیلیفونی با وزیر خارجه هالند گفت، که نباید با احساسات و مقدسات مسلمانان بازی شود.
صلاح الدين ربانى؛ وزير امور خارجه افغانستان با ستيف بلاك؛ وزير امور خارجه هالند در پيوند به راه اندازى رقابت براى ساخت، نشر و پخش تصاوير موهن نسبت به مقدسات اسلامی تيلیفونى صحبت نمود.
صلاح الدین ربانى، اهانت به باور ها و ارزش هاى مقدس بشرى را خلاف معيار هاى پذيرفته شده ى اخلاقى و آزادى بيان دانست و از وزير خارجه و دولت هالند خواست، هرچى در توان دارند براى توقف اين سناريو كه باعث برانگيخته شدن احساسات پاك حدود يك و نيم ميليارد مسلمان در سراسرِ جهان مى شود، انجام دهند.
وزیر خارجه هالند گفت، که دولت هالند با اين مسئله هيچ ميانه ى ندارد و تلاش خواهند کرد در چارچوب قوانین کشورشان بتوانند با این رویداد برخورد نمایند.

در همین حال، گرت ویلدرز قانونگذار اسلام ستیز هالندی در بیانیه‌ای گفت، او هرگز شخصا کمپینش علیه اسلام را متوقف نمی‌کند اما ریسک علیه جان بی گناهان و همچنین خطر وقوع حملات علیه هالند از بابت برگزاری این رقابت بیش از حد بالا است.

این در حالیست، که در پاکستان هزاران نفر به دنبال باخبر شدن از وجود چنین برنامه‌ای در هالند علیه آن تظاهرات کردند و این تظاهرات در پاکستان تحت سازمان دهی یک حزب اسلام گرا به نام تحریک لبیک صورت گرفت.

این حزب همچنین از پاکستان و دیگر کشورهای مسلمان خواسته تمامی روابطشان با کشور هالند را قطع کنند.

پیش از این، پولیس هالند یک مرد 26 ساله را به اتهام تهدید به حمله علیه گرت ویلدرز در واکنش به این برنامه دستگیر کرد.

یادآوری می کنیم، که در سال 2005 نیز یک روزنامه دانمارکی کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام (ص) منتشر کرد که موجی از اعتراضات را در سراسر اسلام و چندین تلاش برای ترور سردبیر و کاریکاتوریست این نشریه را به همراه داشت.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала