شکایت چین از گزارش بی اساس پنتاگون

© AP Photo / Andy Wongشکایت چین از گزارش بی اساس پنتاگون
شکایت چین از گزارش بی اساس پنتاگون - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت دفاع چین از گزارش پنتاگون درباره این که نیروهای ارتش چین در حال آموزش دیدن برای حمله به امریکا و متحدانش هستند را کاملا پوچ و بی اساس دانست و اعلام کرد که این گزارش بر اساس حدث و گمان فراهم گردیده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) در گزارشی که در تاریخ 17 اگست منتشر کرد؛ گفته است که خلبانان چینی احتمالا مشغول کسب آموزش در زمینه آمادگی برای حمله به هدف‌های متعلق به امریکا و متحدان آن کشور در شرق اقیانوس آرام هستند.
این ارزیابی از سوی پنتاگون در حالی منتشر شده که روابط میان واشنگتن و پکن در متشنج‌ترین بخش خود است.
در این گزارش، وزارت دفاع امریکا به اقدامات چین در افزایش تاثیر جهانی‌اش با صرف هزینه 190 میلیارد دالر در سال 2017 برای بخش نظامی اشاره کرده است.
وزارت دفاع چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که گزارش وزارت دفاع امریکا سوءبرداشت از تمایلات استراتژیک چین است. 

آمادگی چین برای حمله به امریکا - اسپوتنیک افغانستان
آمادگی چین برای حمله به امریکا

این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود آورده است: چین در مسیر توسعه صلح آمیز است و از یک استراتژی دفاع ملی پیروی می‌کند و همواره در صلح جهانی شرکت داشته و حامی نظم جهانی بوده است. تقویت مدرنیزه کردن ارتش چین برای دفاع از تمامیت ارضی، امنیت و منافع مربوط به توسعه و همچنین صلح، ثبات و شکوه جهانی است. اصلاحات ارتش، توسعه تسلیحات و همچنین ظرفیت‌های دفاعی در فضای مجازی کاملا قابل قبول هستند. انتقادهای مطرح شده در گزارش پنتاگون کاملا براساس حدس و گمان هستند.
وزارت دفاع چین همچنین اعلام کرده که اقدامات ساخت‌وساز "صلح آمیز" در دریای چین جنوبی حق این کشور است و امریکا را به خاطر آزادی حمل و نقل دریایی در این منطقه مورد انتقاد قرار داده است.
این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود آورده است: گزارش پنتاگون برای اعتماد متقابل دو کشور بسیار ضرر آفرین است. ما از امریکا می‌خواهیم تا رویکرد جنگ سرد خود را کنار بگذارد و انتشار چنین گزارش‌هایی را متوقف کند و گام‌هایی واقعی در جهت ارتقا و حفاظت از توسعه با ثبات روابط ارتش‌های دو کشور بردارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала