توافق ترکیه و فرانسه برای اقدامات مشترک علیه امریکا

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر توافق ترکیه و فرانسه برای اقدامات مشترک علیه امریکا
توافق ترکیه و فرانسه برای اقدامات مشترک علیه امریکا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزرای خزانه داری فرانسه و ترکیه موافقت کردند تا اقدامات مشترکی را برای مقابله با تحریم‌های امریکا علیه انقره؛ انجام دهند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزیر خزانه داری ترکیه و همتای فرانسوی وی روز جمعه در گفتگویی تلفنی توافق کردند تا اقدامات مشترکی را برای مقابله با تحریم های امریکا علیه انقره اتخاذ کنند.
بر اساس این گزارش در بیانیه وزارت خزانه داری ترکیه آمده است: برات آلبیرق وزیر خزانه داری ترکیه و برونو مایر وزیر همتای فرانسوی او درباره همکاری اقتصادی مذاکره کردند.
دو طرف موافقت کردند تا همکاری های دوجانبه اقتصادی و مالی را ارتقا دهند. قرار است هیئت های دو کشور در تاریخ 27 آگست یعنی پس از 9 روز دیگر در پاریس با یکدیگر دیدار کنند.
وزیر خزانه داری ترکیه همچنین از همتای خود و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به خاطر حمایت از انقره ابراز تشکر کرده است.
روابط امریکا و ترکیه به خاطر مخالفت انقره با آزادی آندرو برانسون کشیش امریکایی به شدت متشنج شده است.
دستگاه قضایی ترکیه، کشیش برانسون را به اتهام همکاری با گروه تروریستی گولن و دست داشتن در توطئه کودتای ناکام دو سال پیش ترکیه، بازداشت و تحت تعقیب قضایی قرار داده و با درخواست وی برای لغو پیگرد قضایی و آزاد کردنش مخالفت کرده است.
کاخ سفید تصمیم ترکیه برای دو برابر کردن تعرفه واردات موتر، سگرت و تجهیزات الکترونیکی ازامریکا را محکوم کرده و آن را اقدامی در مسیر نادرست ارزیابی نموده است.
ترکیه این اقدام را در واکنش به "حمله امریکا به اقتصادش" ، انجام داده است. ایالات متحده تعرفه واردات علیه فولاد و آلومینیوم ترکیه را طی هفته گذشته دو برابر کرده است. این مساله موجب کاهش شدید ارزش لیره ترکیه شده است.
دولت ترامپ پیش از این دو وزیر دولت ترکیه را نیز تحریم کرده است تا فشارها برای آزادی برانسون را افزایش دهد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала