غنی به قوماندان امنیه غزنی رتبه جنرالی داد

© JAKغنی به قوماندان امنیه غزنی رتبه جنرالی داد
غنی به قوماندان امنیه غزنی رتبه جنرالی داد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور افغانستان به قوماندان امنیه غزنی، رتبه جنرالی و مدال اهدا کرد.

سفر غنی به غزنی و دیدگاه های مردم - اسپوتنیک افغانستان
سفر غنی به غزنی و دیدگاه های مردم
به گزارش اسپوتنیک، نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صفحه فیس بوکش نوشت: محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نظر به پیشنهاد وزارت داخله به سمونوال فرید احمل مشعل قوماندان امنیه غزنی به خاطر دفاع و قهرمانی اش رتبه جنرالی را به طور فوق العاده منظور کرد.

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز با سفر به ولایت غزنی در جلسه اداری این ولایت اشتراک و گزارش وضعیت عمومی شهر غزنی را استماع نمود.

در این جلسه وحیدالله کلیمزی والی غزنی ضمن ارائه گزارش از وضعیت عمومی شهر غزنی گفت، که سیستم آب رسانی، برق و مخابرات فعال گردیده است، اما نیاز به کار بیشتر دارند.

اشرف غنی ضمن اتحاف دعا به روح شهدای امنیتی و دفاعی و افراد ملکی در ولایت غزنی، گفت: ۲۰ میلیون دالر به شکل فوری بخاطر بازسازی ساختمان های اداری و دیگر بخش های شهر غزنی اختصاص داده می شود.

وی به وزارت های زارعت، صحت عامه، انرژی و آب و مخابرات هدایت داد تا روند کمک های عاجل در بخش رسانیدن آب آشامیدنی، کمک های صحی، برق و مخابرات را تسریع نمایند.

یادآوری می کنیم، که طالبان روز جمعه نزدهم اسد؛ دست‌کم از سه طرف حملات گسترده‌ای را به شهر غزنی آغاز کردند و بخش‌هایی از این شهر را به تصرف خود درآوردند. اگرچه در مرکز شهر در حال حاضر جنگ جریان ندارد و طالبان به عقب زده شده است، اما جنگجویان این گروه تروریستی در اطراف غزنی به جنگ با نیروهای دولتی افغانستان ادامه می دهند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала