ابوبکر بغدادی در بستر مرگ افتاده است

© AP Photo / Militant video, Fileمسمومیت البغدادی ، فرمانده داعش
مسمومیت البغدادی ، فرمانده داعش - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
ابوبکر البغدادی بعد از زخمی شدنش در حمله هوایی در سوریه دچار مرگ بالینی شده است. این در حالی است اختلافات در داعش بر سر جانشینی او بالا گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از السومریه؛ منابع اطلاعاتی عراق اعلام کردند: ابوبکر البغدادی سرکرده گروه های تروریستی داعش در اثر بمباران هوایی ارتش عراق در بستر مرگ افتاده و به مرگ بالینی دچار شده است.

این منبع اشاره کرد: نیرو های هوایی عراق در جون گذشته بر اساس اطلاعات دقیقی که در دست داشته، نشست فرماندهان گروه تروریستی داعش(سازمان تروریستی ممنوع در روسیه) را در اراضی سوریه مورد هدف قرار داده است که منجر به هلاکت و مجروح شدن چند تن شد. 

البغدادی احتمالاً در افغانستان بسر میبرد - اسپوتنیک افغانستان
البغدادی احتمالاً در افغانستان بسر میبرد

این منبع افزود: بعد از این بمباران مشخص شد که بغدادی به شدت مجروح شده و توانایی انجام هیچ کاری را ندارد و به مرگ بالینی دچار شده است.

این منبع با بیان اینکه در پی این حادثه فرماندهان غیر عراقی داعشی تصمیم گرفتند "ابو عثمان التونسی" را به عنوان جانشین البغدادی معرفی کنند، تصریح کرد: معرفی التونسی به عنوان جانشین بغدادی موجب بروز اختلاف شدید و شکاف بی سابقه در میان داعشی ها شد و این در نتیجه مخالفت رهبران عراقی داعش با معرفی التونسی بود.
این در حالی است که پیش از این نیز چندین بار اخبار مختلفی درباره سرنوشت سرکرده داعش منتشر شده بود.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала