دانشمندان یخی داغ تر از سطح خورشید ساختند

© Sputnik / Kirill Shipitsynدانشمندان یخی داغ تر از سطح خورشید ساختند
دانشمندان یخی داغ تر از سطح خورشید ساختند - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
برای نخستین بار دانشمندان یخی داغ تر از سطح خورشید را در آزمایشگاه ساختند.

یخ خوری دختران چینی + ویدیو - اسپوتنیک افغانستان
یخ خوری دختران چینی + ویدیو
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از علم و فناوری به استناد از ازlivescince ، این یخ 60 برابر چگالتر از یخ آب معمولی است و در دمای تقریبا مانند سطح خورشید تشکیل می شود.

این یخ فوق العاده ای است — و برای نخستین بار دانشمندان آن را در آزمایشگاه ساخته اند.

این شکل پر از فشار آب یخ در فضای داخلی اورانوس و نپتون وجود دارد. اما تاکنون، وجود آن تنها نظری بود.

میلوت یکی از دانشمندان می گوید:-"کار ما شواهد تجربی برای یخ سوپرنیکیک را فراهم می کند و نشان می دهد که این پیش بینی ها به دلیل مصنوعات در شبیه سازی ها نبود، اما در واقع شرایط رفتار فوق العاده ای از آب را در این شرایط گرفتار کردند".

دانشمندان ابتدا یک فاز آب عجیب و غریب را پیش بینی کردند که 30 سال پیش در همان زمان ماده و ماده جامد و مایع را به وجود آورد. این نیز چگالی بیشتری نسبت به یخ آب معمولی است زیرا شکل آن تنها زیر شدید گرما و فشار است، مانند آنهایی که در سیارات غول پیکر یافت می شوند. در طول مرحله سوپرنیکیک، هایدروجن و اکسیجن در مولکول های آب به طرز شگفت انگیزی رفتار می کنند؛ یونهای هایدروجن مانند یک مایع در داخل یک شبکه کریستال جامد اکسیجن حرکت می کنند.

ساخت یخ پیچیده بود. نخست، تیم، آب را به یک یخ بلورین مکعب فوق العاده نازک، در یک فرم کریستال متفاوت از چیزی که در مکعب های معمول یخ دیده می شود، فشرده کرد. برای انجام این کار، محققان از سلولهای الماس عصبی استفاده کردند تا 360،000 پوند در هر اینچ مربع (2.5 گیگاپاسکال (GPa) فشار به کار برده شود؛ این تقریبا 25000 بار فشار جو بر روی زمین است). پس از آن محققان با استفاده از شوکهای لیزر، سلول ها را حتی بیشتر گرم کرده و فشرده می کنند. هر ساختار یخ کریستال تا شش پرتو لیزر بیش از 100 برابر فشار بالا دریافت کرد.

میلوت گفت:- "از آنجا که ما آب را از پیش فشرده کردیم، شوک گرمائی کمتر از این است که اگر آب مایع محیطی شوک فشرده شود". این روش جدید به محققان اجازه می دهد تا با فشار بالا نسبت به مطالعات شوک فشرده سازی به حالت های سردتر دسترسی پیدا کنند. "

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала