فتوای مفتی سعودی: زنا و شراب خوری برای حاکم جایز است+ ویدئو

© AP Photo / Bilal Husseinعربستان سعودی
عربستان سعودی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
عبدالعزیز الریس مفتی سرشناس سلفی و از شخصیت های اصلی جریان جامی در عربستان درباره هرگونه انتقاد از حاکم و برگزاری تظاهرات علیه او هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از القدس العربی، عبدالعزیز الریس که در یکی از مساجد مدینه منوره سخنرانی می کرد، گفت: اگر حاکم به صورت علنی زنا کند و در تلویزیون رسمی مشروبات الکولی بنوشد، اعتراض به او و انتقاد از او جایز نیست.
وی با اشاره به اینکه اگر کسی بخواهد توصیه ای به ولی امر مسلمین ارایه کند ذکر کردن نامش جایز نیست، افزود: اگر ولی امر نیم ساعت در تلویزیون زنا کند جایز نیست که علیه او اقدام شود و آوردن نامش چه به صورت علنی و چه به کنایه جایز نیست! 

فتوای عجیب مفتی وهابی سعودی واکنش تند کاربران فضای مجازی را به همراه داشت و در واکنش به آن گفتند: چنین فتاوایی از مسوولان امور مسلمانان، خدا می سازد و باعث می شود تا آنها باطل را بدون هیچ گونه مجازاتی قانونی گردانند.
عده دیگری نیز وی را بدعتکار خواندند و افزودند که صدور چنین فتاوایی در مدینه منوره اهانت به مقام پیامبر(ص) و دین اسلام است.
سلفی جامی یا جریان جامی در عربستان شاخه ای از جریان سلفی در عربستان است که مهمترین ویژگی آنها دشمنی با هر گونه تحزب علیه حکومت است.
جریان جامی بر پنج مفهوم کلی تاکید دارد که عبارتند از: مفهوم پیروی از کتاب و سنت، مفهوم سلف صالح، مفهوم پیروی از ولی امر، مفهوم بدعت و گمراهی و مفهوم مخالفت با تحزب.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала