دعوت رسمی رئیس‌جمهور غنی به رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان

© AP Photo / Rahmat Gul, File / دعوت رسمی رئیس‌جمهور غنی به رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان
دعوت رسمی رئیس‌جمهور غنی به رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهوری افغانستان طی تماس با عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان، برنده‌شدن حزب وی در انتخابات پارلمانی را شادباش گفته است.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر یک خبرنامه نوشته است که امروز (یکشنبه، ۷ اسد) محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در تماس تلفونی با عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان ضمن شادباش گفتن موفقیت این حزب در انتخابات پارلمانی پاکستان، گفته است: تمرکز ما به گذشته نیست بلکه ما به آینده روشن تمرکز می‌کنیم و برای آینده روشن بنیاد روابط فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را خواهیم گذاشت.

چنان‌که خبرنامه می‌افزاید، عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان نیز به نوبه خود با اشاره به مشترکات تاریخی بین مردم افغانستان و پاکستان، گفته است که بخاطر هردو کشور به سطح بالا کار خواهد کرد تا روابط بنیادی دو کشور در تمام بخش‌ها مستحکم شوند.

عمران خان همچنان یادآور شده است که به‌زودترین فرصت به کابل سفر نموده، روی مسائل یادشده از نزدیک بحث خواهد کرد.

در اخیر، رئیس جمهور غنی، عمران خان را جهت دیدار و گفتگو رسماْ به کابل دعوت نمود.

قبل از این گزارش شده بود که عمران خان، رهبر حزب برندۀ انتخابات پارلمانی در پاکستان، وعده سپرده است که روابط با افغانستان را بهبود خواهد بخشید.

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان گفته بود: افغانستان تنها کشوری‌ است که بیشتر از همه در کار مبارزه با تروریزم صدمه دیده است؛ ما خواهان روابط بهتر با افغانستان استیم و به تلاش‌های خود برای برقراری صلح در این کشور، ادامه می‌دهیم.

همچنان درخبرنامه‌اى که از سوى حزب تحريک انصاف پاکستان به نشر رسيده، آمده بود که عمران خان رهبر اين حزب، در صحبت تلفونی با حضرت عمر زاخيلوال، سفير و نمايندۀ خاص رئيس جمهور افغانستان در اسلام آباد، از پيشنهاد رئيس جمهور افغانستان به طالبان استقبال کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала