کشف علایم زندگی در مهتاب

© Fotolia / Vadimsadovskiکشف علایم زندگی در مهتاب
کشف علایم زندگی در مهتاب - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان معتقد اند که با در نظر داشت اطلاعات موجود در باره کره ماه می‌توان با اطمینان گفت که شرایط کره ماه در میلیارد سال قبل برای زندگی مساعد بوده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله "آستروبیولوژی"، متخصصان آستروبیولوژی (اختر زیست شناسی) دانشگاه ایالت واشنگتن به این نتیجه رسیدند که احتمال زندگی در مهتاب وجود داشته است.

اطلاعات موجود در باره کره ماه کافیست تا بتوان با اطمینان گفت که شرایط کره ماه در میلیارد سال قبل برای زندگی مساعد بوده است.

ناسا: کره ماه تا 8 سال آینده قابل سکونت می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
ناسا: کره ماه تا 8 سال آینده قابل سکونت می‌شود

به گفته متخصصان پس از آنکه قمر زمین بیش از 4 میلیارد سال قبل شکل گرفت از هسته آن حجم زیادی از گازهای داغ از جمله بخار آب فوران کرد. این فرایند باعث ایجاد مخازن آب بر سطح  ماه شد. این شرایط 3 میلیارد و 500 میلیون سال قبل در کره ماه وجود داشت.

نتایج بر اساس نظارت های اسپکتروگرافی که از سال 2009 تا 2010 توسط Chandrayaan-1 و LCROSS انجام شدند جمع‌بندی شده است. بر اساس آنها در خاک ماه مالیکول‌های آب یافت شده است. حجم زیادی از یخ آبی (حدود میلیارد تن) در سطح ماه وجود دارد.

به عقیده متخصصان مالیکول‌های بیولوژیکی توسط سنگ‌ها و شهاب‌ها و یا از زمین بر سطح ماه ظاهر شده اند. زمین نیز مورد بمباران شدید شهابی قرار گرفته بود.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала