همایون قیومی به عنوان وزیر مالیه گماشته شد

© Sputnik / همایون قیومی به عنوان وزیر مالیه گماشته شد
همایون قیومی به عنوان وزیر مالیه گماشته شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور افغانستان، مشاور ارشدش را به عنوان وزیر مالیه معرفی کرده است.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
وزیر مالیه افغانستان به‌دلیل "مشکلات شخصی" استعفا کرد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، همایون قیومی مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در امور زیر بناها و از چهره‌های به شدت جنجالی در حکومت وحدت ملی است. بیشترین جنجال‌های که میان ارگ و سپیدار در چند سال گذشته به میان آمده است، به این چهره ناشناخته اما تاثیرگذار بر رئیس جمهور غنی ختم می‌شود.

اکنون منابعی در ارگ به رسانه‌ها گفته است که رئیس جمهور غنی این فرد مورد اعتمادش را به عنوان وزیر مالیه انتخابات کرده است.

وزارت مالیه از کلیدی ترین وزارت‌های حکومت افغانستان است که پیش از این توسط اکلیل حکیمی مدیریت می‌شد. آقای حکیمی دو هفته پیش از این وزارت استعفا داد و به امریکا رفت.

هر چند رئیس جمهور آقای حکیمی را به عنوان مشاورش انتخاب کرد، اما بسیاری از وزرای قبلی او را متهم به فساد گسترده به ویژه در بخش مالیه‌های ده درصدی مخابراتی می‌کنند.

ارگ ریاست جمهوری گفته است که آقای قیومی به زودی به مجلس برای گرفتن رأی  اعتماد معرفی خواهد شد.

یادآوری می کنیم، که او متهم است که مدیریت اصلی جمع آوری منابع را کنترل و مدیریت کرده است و در حالی که مشاور رئیس جمهور غنی در این مدت بود، اما بیشترین وزارت‌های سکتوری را مدیریت کرده است.

علی احمد عثمانی وزیر پیشین انرژی و آب که چندی پیش از سوی رئیس جمهور غنی در پی اختلافات بیشتر از یک ساله اش با ارگ، برکنار شد، این مشاور رئیس جمهور را متهم به مدیریت حلقه فساد و دخالت در کار وزرای کابینه کرد. آقای عثمانی گفته بود که او به وزرا اجازه نمی‌دهد کارهای شان را به گونه منظم به پیش ببرد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала