ترزا می: ترامپ گفت به جای مذاکره با اروپا از آنها شکایت کن+ویدیو

© REUTERS / Kevin Lamarque / ترزا می: ترامپ گفت به جای مذاکره با اتحادیه اروپا از آنها شکایت کن+ویدیو
ترزا می: ترامپ گفت به جای مذاکره با اتحادیه اروپا از آنها شکایت کن+ویدیو - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نخست‌وزیر انگلیس گفته که رئیس‌جمهور امریکا در سفر به لندن به او گفته به جای مذاکره با اتحادیه اروپا بر سر راهبرد "Brexit" به دنبال شکایت از آنها باشد.

به گزارش اسپوتنیک، ترزا می، نخست‌وزیر انگلستان روز یکشنبه از یکی از توصیه‌هایی عجیبی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا به او پیشنهاد شده و او آن را رد کرده پرده برداشت.
دونالد ترامپ به نخست‌وزیر انگلستان گفته برای اجرایی کردن "Brexit" (خروج انگلستان از اتحادیه اروپا) وارد مذاکره با اتحادیه اروپا نشود و به جای آن، از این اتحادیه شکایت کند.
او در گفت‌وگویی با رسانه دولتی بی‌بی‌سی، درباره این پیشنهاد عجیب ترامپ گفت: "او به من گفت باید از اتحادیه اروپا شکایت کنم. گفت شکایت کن، با آنها وارد مذاکره نشو. شکایت کن".

نخست‌وزیر انگلیس با لبخندی کنایه‌آمیز در ادامه گفت که این طرح ترامپ را رد کرده است. او در پاسخ به این سوال که آیا درخواست ترامپ را پذیرفته گفت: "در واقع نه. ما با اتحادیه اروپا مذاکره می‌کنیم، ولی نکته جالب است که رئیس‌جمهور ترامپ در کنفرانس خبری هم گفت که از مذاکرات خارج نشوید".
سخنان چند روز پیش ترامپ در بدو ورود به انگلیس درباره اینکه ترزا می توصیه‌های او برای برگزیت را نادیده گرفته موجی از انتقادات و تعجب به همراه داشت. ترامپ همچنان در اظهارنظری عجیب گفته بود که بوریس جانسون، وزیر خارجه مستعفی انگلیس حرف‌های خوبی درباره او می‌زند و می‌تواند جایگزین خوبی برای ترزا می باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала