رئیس‌دفتر جنرال دوستم: پاسخ مرمی حکومت را با مرمی خواهیم داد

رئیس‌دفتر جنرال دوستم: پاسخ مرمی حکومت را با مرمی خواهیم داد
رئیس‌دفتر جنرال دوستم: پاسخ مرمی حکومت را با مرمی خواهیم داد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس دفتر معاون اول ریاست جمهوری افغانستان گفته است که اگر حکومت در برابر مردم از سلاح استفاده کند، با عمل متقابل روبرو خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنگاری آوا، عنایت‌الله بابر فرهمند، رئیس دفتر جنرال دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید تا زمانی که حکومت به خواسته‌های معترضان، پاسخ نداده، اعتراض ها‌ ادامه خواهند داشت و اگر حکومت به سلاح متوسل شود، پاسخ مشابهی دریافت خواهد کرد.

این در حالی است که اعتراضات هواداران حزب جنبش ملی اسلامی برای رهایی نظام الدین قیصاری وارد ششمین روز خود شده است.

صدها تن از هواداران حزب جنبش ملی اسلامی به رهبری جنرال دوستم، برای رهایی نظام الدین قیصاری، فرمانده پولیس ولسوالی قیصار فاریاب برای ششمین روز در ولایت‌های فاریاب جوزجان و بغلان راهپیمایی کردند.

عنایت‌الله بابر فرهمند، رئیس دفتر جنرال دوستم می‌گوید که حکومت خواسته مردم را بی‌پاسخ مانده است.

آقای فرهمند افزود: "تظاهرات در سه ولایت ادامه دارد تاکنون پاسخی از حکومت دریافت نکردیم. حکومت بی‌پاسخ است، در مقابل مردم بی‌تفاوت است و این باعث می‌شود که مردم اعتراض‌های شان را جدی‌تر و گسترده‌تر بسازند، این بار اگر حکومت در برابر مردم از سلاح استفاده کرد و مرمی فیر کرد باز انتظار عمل متقابل را بکشد".

بشیراحمد یعقوبی، یکی از معترضان گفت: "تا زمانی که معاون اول برنگردد و قیصاری رها نشود تا شش ماه تظاهرات ما ادامه پیدا خواهد کرد".

تظاهرات هواداران حزب جنبش ملی اسلامی در شماری از ولایت‌های شمال و شمال‌شرق در حالی وارد ششمین روز می‌شود که هنوز حکومت افغانستان در پیوند به رهایی آقای قیصاری، واکنش نشان نداده است.

مسؤولین حزب جنبش بر ادامه تظاهرات و خواسته‌های خود تاکید دارند و می‌گویند تا زمان رسیدن به خواسته‌های شان، این اعتراض‌ها ادامه خواهد یافت.

با این حال پیش از این، ریاست جمهوری انگیزه بازداشت آقای قیصاری را عملکرد فراقانونی وی عنوان کرده و گفته بود که سرنوشت او در محکمه تعیین خواهد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала