بازداشت فرمانده شماره یک جنرال دوستم در فاریاب توسط نیروهای کوماندو

© Photo / فیسبوک حامیان نظام الدین قیصاری / نظام الدین قیصاری، نماینده ارشد جنرال دوستم در فاریاب
نظام الدین قیصاری، نماینده ارشد جنرال دوستم در فاریاب - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یکی از فرماندهان نظامی و نماینده ارشد جنرال دوستم در فاریاب پس از یک درگیری مسلحانه، توسط نیروهای کوماندوی افغان بازداشت و به کابل منتقل شده است.

به گزارش اسپوتنیک، نظام الدین قیصاری، فرمانده نظامی و نماینده ارشد جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان در فاریاب، عصر امروز بازداشت و توسط هواپیما به کابل انتقال داده شده است.

یک منبع امنیت ملی که نمی خواهد از وی نام برده شود به رسانه ها گفته است، نظام الدین قیصاری عصر امروز برای اشتراک در یک جلسه امنیتی از سوی مقامات قول اردوی شاهین به قرارگاه لوا اول در میمنه فراخوانده شده بود اما در داخل قرارگاه لوای اول در میمنه صدای درگیری به گوش میرسد.گفته میشود که همین اکنون هلیکوپتر های اردوی ملی و طیارات سوپر توکانو داخل و اطراف قرارگاه اردوی ملی را اماج قرار دادند.
قابل ذکر است که  از سرنوشت آقای قیصاری تاهنوز هیچ معلومات در دست نیست.
اما پس از آغاز بو برخورد های مسلحانه داخل قرارگاه اردوی ملی ، دو فروند هلیکوپتر از میدان قرارگاه پرواز کرد و شایعات وجود دارد که احتمالا آقای قیصاری توسط این هلیکوپتر به بیرون از میمنه انتقال گردیده باشند.
گفتنیست در دو روز گذشته صد ها نیروی کوماندو با طیارات اردوی ملی وارد میمنه مرکز فاریاب شده اند.
از سوی دیگر همین اکنون تعدادی زیادی جوانان در شهر میمنه دست به اعتراض زده و بسیاری از جوانان و هواداران آقای قیصاری مسلح شده اند.    

گفته میشود که در نتیجه درگیری مسلحانه هشت محافظ قیصاری و دو سرباز کوماندو جان باخته اند و درگیری مسلحانه جریان دارد.

نظام الدین قیصاری طی چند سال اخیر به یکی از افراد قدرتمند در فاریاب تبدیل شده است که نزدیک به 3000 نیروی نظامی حزب جنبش را رهبری می‌کند.

این فرمانده مسلح چندی قبل رئیس جمهور غنی را "خائن" خطاب نموده به حکومت مرکزی هشدار داده بود که در صورتی که از فعالیت‌ها و عملیات طالبان در فاریاب جلوگیری صورت نگیرد، وی مردان مسلح تحت فرمانش را بر علیه این گروه ایستاد خواهد کرد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала