رد ادعای محقق توسط ارگ

© Photo / M.Naderiرد ادعای محقق توسط ارگ
رد ادعای محقق توسط ارگ - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفته های معاون دوم ریاست اجراییه این کشور رد کرد.

انتقاد محمد محقق از مقابله با حضور برخی اقوام در انتخابات پارلمانی - اسپوتنیک افغانستان
انتقاد محمد محقق از مقابله با حضور برخی اقوام در انتخابات پارلمانی
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان گفته‎های محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه این کشور را مبنی بر همدستی «استخبارات دولتی» با طالبان برای حمله به ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی را بی‌بنیاد خوانده و از او خواسته که ادعاهای خود را ثابت کند.

هارون چخانسوری سخن‌گوی ریاست‌جمهوری افغانستان گفته‌های آقای محقق را «ادعای بی‌بنیاد و دور از واقعیت» خوانده و تأکید دارد که وی بخاطر منافع شخصی منافع ملی را صدمه نزند.

آقای چخانسوری می‎گوید:- "ادعای آقای محقق از اساس بی‌بنیاد و از واقعیت دور است. هر ادعای را که ایشان دارند، مردم و حکومت افغانستان انتظار این را دارند که منحیث یک شخص پاسخ‌گو به قانون، بیایند تمام ادعاهای خود را به اثبات برساند و بخاطر منافع شخصی خود منافع ملی و امنیت ملی کشور را صدمه نرسانند و در ذهن مردم تشویش ایجاد نکنند".

پیش از این، آقای محقق روز پنج‌شنبه در پیوند به تهدید به حمله‌ی طالبان به ولسوالی‌های مالستان و جاغوری ولایت غزنی، با نشر بیانیه‌یی گفت بود، که راپورها می‌رساند که تصمیم حمله بالای مناطق هزاره‌نشین با تحریک «استخبارات دولتی و توسط طالبان هوادار حکومت» انجام می‌شود.

او همچنان از حکومت خواسته بود که از مردم جاغوری در برابر حمله‌‌ی احتمالی طالبان بر آنان دفاع کنند و افراد گروه طالبان را که در مناطق «رسنه و جنگلی» ولایت زابل برای حمله بر جاغوری تجمع کرده‌اند، سرکوب و از منطقه بیرون کنند.

این در حالیست، که شماری از نمایندگان غزنی در مجلس نیز با ابراز نگرانی از وضعیت بد امنیتی در این ولایت تأکید کردند که حکومت باید از مردم ولسوالی‌های هزاره‌نشین غزنی در برابر حمله‌ی احتمالی طالبان دفاع کند.

آنان در نشست عمومی روز شنبه مجلس هشدار دادند که طالبان در ولایت غزنی در پی راه‌اندازی جنگ قومی‌اند و حکومت باید پیش از وقوع این حادثه پیش‌گیری کند

یادآوری می کنیم، که طالبان اخیراً دو بار به باشندگان ولسوالی‌های هزاره‌نشین جاغوری و مالستان نامه‌های تهدیدآمیز فرستاده و از باشندگان این دو ولسوالی خواسته که یا تحت حاکمیت این گروه درآیند و به جهاد ادامه دهند یا این که آماده‌ی جنگ با آنان باشند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала