چگونه سوخو-35 می تواند F-22 را نابود کند

© Sputnik / Anton Denisovچگونه سوخو-35 می تواند F-22 را نابود کند
چگونه سوخو-35 می تواند F-22 را نابود کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ضعف سیستم رادار جنگنده F-22 از زمان طراحی اولیه آن باقی مانده است.

اندونزیا قصد خرید 8 فروند سوخو-35 را دارد - اسپوتنیک افغانستان
اندونزیا قصد خرید 8 فروند سوخو-35 را دارد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از The National Interest، جنگنده F-22 چندین نقطه ضعف دارد. به طور خاص،فاقد سیستم جستجو و ردیابی IR که اجازه می دهد هواپیماهای دشمن را با حرارت موتور ردیابی کند،است.

علاوه بر این، F-22 فاقد سیستم رادار جانبی است،که بدون آن نمی تواند حرکت موشک های دشمن را بدون اینکه در راستای حرکتی آن ها باشد تعقیب کند.نویسنده همچنین تاکید می کند که این کاستی ها مرتبط با طراحی اولیه این جنگنده است. در سال 1981، نیروی هوایی ایالات متحده قرارداد خود را با General Dynamics و Douglas McDonnell برای طراحی اولیه یک جت جنگنده تاکتیکی منعقد نمود.

پنج سال پس از آن دو تیم متشکل از چند شرکت آغاز به کار بر روی این هواپیما کردند. نیروی هوایی ارتش امریکا نیز خواستار همکاری  مشترک در این پروژه شد تا استعدادهای بیشتری در این برنامه به کار گرفته شوند.

در سال 1989، زمانی که هر دو تیم نمونه های اولیه خود را طراحی کردند، نیروی هوایی ایالات متحده F-22  را به تمامی سیستم های الکترونیکی که می توانست به قیمت 9 میلیون دالر مجهز کرد. پیش بینی می شد این جنگده 16 میلیون دالر هزینه داشته باشد.

با توجه به این محدودیت های مالی، تصمیم گرفته شد تا سیستم های جستجو و ردیابی IR و برخی از سیستم های دیگر، از جمله رادار های جانبی در این جنگنده بکار نرود.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала