سیستم راکتی منحصر به فرد اس-500 روسی + وئدیو

© Photo / The Ministry of Defence of the Russian Federationسیستم راکتی منحصر به فرد اس-500 روسی
سیستم راکتی منحصر به فرد اس-500 روسی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نشنل اینترست ویژگی های منحصربفرد اس-500 روسی را بیان کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشنل اینترست، دستگاه جدید دافع هوا اس-500 روسیه در جهان نظیرندارد.
این دستگاه یکی از طرح های اولویتی روسیه است. به گفته کارشناسان، خصوصیات فنی این دستگاه دافع هوا ثبوتی بر امکانات آن است که جای تردید باقی نمی گذارد. مطابق با اطلاعات منابع دفاعی امریکا، مسکو چندی پیش آزمایش موفقانه این سیستم را انجام داده است.
رسانه های امریکایی گزارش دادند که دستگاه دافع هوا اس-500 با موفقیت هدف را در فاصله 481 کیلومتری را زد که 80 کیلومتر بیش از هر نوع سیستم مشابه دیگر است.

اس 500 نسل جدید دستگاه های راکتی زمین به هوای روسی است که رقیب پاتریوت امریکا شناخته می باشد. این دسگاه دوربرد، توان پایش محدوده گسترده ای از آسمان محل استقرار را در بالاترین بلندا دارد.
توانایی دفاع و متوقف کردن راکت های بالستیک، هدف گرفتن انواع هواپیماهای دشمن از جمله، بالگردها و راکت های کروز از جمله کاربردهای جنگی این دستگاه اعلام شده است.
برد عملیاتی دستگاه 600 کیلومتر و توان شلیک همزمان نیز تا 10 راکت فوق صوت بالستیک اعلام شده است که می توانند تا هفت کیلومتر در ثانیه پرواز کنند و با بیشترین دقت ممکن، اهداف تعیین شده از جمله کلاهک های مافوق صوت در حال پرواز را هدف بگیرند.

برعلاوه دستگاه اس 500 به ایستگاههای رادیویی بسیار پنهانکاری مجهز خواهد شد که ایمنی عملیاتی و حفظ آن را افزایش می دهد، زیرا دشمن نمی تواند مکالمات کاربران شلیک را شنود کند یا مانع پرتاب آن گردد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала