راکت شلیک شده به موتر نفتکش عربستان، ایرانی بود

© AFP 2023 / Jim Watsonراکت شلیک شده به موتر نفتکش عربستان، ایرانی بود
راکت شلیک شده به موتر نفتکش عربستان، ایرانی بود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیردفاع امریکا می گوید، ایران را مسئول حمله به کشتی عربستانی در ماه اپریل دانست.

به گزارش اسپوتنیک، جیمز متیس وزیردفاع امریکا در میان خبرنگاران اعلام نمود که راکت که حوثی ها در ماه اپریل به موتر نفتکش عربستانی شلیک نمودند، مربوط به ایران بود.
"وی گفت: تهدید در دریای سرخ آشکار است، زیرا کشتی عربستانی با ضربه راکت ایرانی مواجه شد.
پیش از این، امریکا ابراز نگرانی خود را در خصوص حمله به کشتی تانکر عربستان در دریای سرخ از سوی حوثی، اعلام نموده بود. به عقیده امریکا این یک تلاش برای گسترش جنگ در یمن از سوی ایران است.
در اوایل اپریل، رسانه های عربستان گزارش دادند که کشتی عربستان سعودی از سوی شورشیان یمنی، در آب های بین المللی در دریای سرخ، مورد حمله قرار گرفت.
به گفته نماینده ائتلاف عربی، این حمله به دلیل دخالت یکی از کشتی های نظامی ائتلاف، که به سرعت به کمک تانکر آمده بود، موفقیت آمیز نبوده است.
در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این نزاع شورشیان حوثی جنبش شیعه " انصارالله" و بخشی از ارتش وفادار به رئیس جمهور سابق علی عبدالله صالح و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارند. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала