1200 مرکز ثبت‌نام رای‌دهندگان در افغانستان بسته است

© Flickr / ResoluteSupportMedia1200 مرکز ثبت‌نام رای‌دهندگان در افغانستان بسته است
1200 مرکز ثبت‌نام رای‌دهندگان در افغانستان بسته است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در حالی که روند ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات پارلمانی و شورای شهرستان‌ها در افغانستان آغاز شده است اما به دلیل افزایش ناامنی حدود 1200 مرکز ثبت‌نام رای‌دهندگان در این کشور مسدود شده است.

روند ثبت نام نامزدان انتخابات پارلمانی روز شنبه آغاز میشود - اسپوتنیک افغانستان
روند ثبت نام نامزدان انتخابات پارلمانی روز شنبه آغاز میشود
به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشدار، بر اساس گزارش‌ها، از مجموع 4431 مرکز اخذ رای در سراسر افغانستان دستکم 1200 مرکز به دلیل تهدیدات امنیتی مسدود است.

گفته می‌شود که تنها 3231 مرکز ثبت نام رای دهندگان در افغانستان فعال است.

این در حالیست، که مقامات دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات افغانستان در ولایت «بلخ» اعلام کردند که در پی تهدیدات امنیتی و افزایش فعالیت مخالفان مسلح دولت، 13 مرکز اخذ رای‌ در شهرستان‌های چمتال، چهاربلوک، دولت‌آباد و شورتپه مسدود شده است.

پیش از این نیز مراکز ثبت‌نام رای‌دهندگان در پایتخت افغانستان و برخی شهرستان‌های این کشور هدف حملات مخالفان مسلح دولت این کشور قرار گرفته بود.

یادآوری می کنیم، که از سوی دیگر نیز کمیسیون انتخابات افغانستان امروز در حالی ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ‌های این کشور را آغاز کرده است که بنیاد انتخابات شفاف افغانستان روز گذشته اعلام کرد که کمیسیون هنوز آمادگی لازم برای آغاز این روند را ندارد.

عبدالبدیع صیاد رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان امروز ضمن اعلام رسمی آغاز روند ثبت‌نام کاندیدادها از حکومت وحدت ملی خواست تا ضمن خودداری از مداخله در روند انتخابات، در برگزاری شفاف و عادلانه این روند نیز به این کمیسیون کمک کند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала