پاکستان به هلیکوپتر های ترکی رو آورد

CC0 / / پاکستان به هلیکوپتر های ترکی رو آورد
پاکستان به هلیکوپتر های ترکی رو آورد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رسانه‌ها می‌گویند که با خرید این چرخبال‌ها از سوی پاکستان، روابط دو جانبه و همکاری دیرین در زمینه‌های دفاعی بین آنکارا و اسلام آباد گسترش خواهد یافت.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از " آریانا نیوز" رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که اسلام‌آباد با ترکیه برای خرید 30 فروند چرخبال جنگی نوع "T129" قرارداد امضا کرده است.
" اواخر سال میلادی گذشته 'رانا تنویر حسین' وزیر تولیدات دفاعی پاکستان در گفتگو با رسانه‌ها گفته بود که کشورش برنامه ای برای خرید 30 فروند چرخبال تهاجمی و چهار کشتی دریایی از ترکیه دارد.

بنا بر این گزارش، چرخبال تهاجمی و شناسایی تاکتیکی نوع "T129"با قابلیت و امکانات ملی، از سوی صنایع هوا و فضای ترکیه برای تامین نیازهای ارتش این کشور و همچنین صادرات ساخته شده است.
این چرخبال‌ها همچنین در بین تولیدات داخلی ترکیه جایگاه خاص داشته و در پی عملکرد موفقیت آمیز به مرحله صادرات رسیده است.
چرخبال "T129" دارای قابلیت عملکرد بالای مانور، حمل سلاح، قدرت دید، صدا و رادار صوت پایین و سطح مقاومت بالا است.
این ویژگی‌ها به چرخبال توان عملیاتی فوق العاده و همه جانبه در جنگ های مختلف می دهد.
این بالگرد قابلیت حمل 76 راکت غیر هدایت شونده برای ماموریت های پشتیبانی هوایی نزدیک و حمل 500 توپ 20 میلیمتری حامل مهمات را دارا است.
بالگرد مذکور برای عملیات چند منظوره نیز قابلیت حمل 8 موشک ضدتانک UMTAS و 16 موشک هدایت شونده لیزری را دارا بوده و از سیستم های تسلیحاتی ،اویونیک، کامپیوتر ماموریتی پیشرفته برخوردار است.
سال گذشته، رسانه‌های پاکستانی گزارش داده اند که امریکا 9 فروند چرخبالی را که در سال‌های گذشته به ارتش پاکستان داده بود پس گرفته است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала