رشوه دادن اوکراین به وکیل ترامپ برای سازماندهی دیدار با پوروشنکو

© Sputnik / Vitaly Podvitski / رشوه دادن اوکراین به وکیل ترامپ برای سازماندهی دیدار با پوروشنکو
رشوه دادن اوکراین به وکیل ترامپ برای سازماندهی دیدار با پوروشنکو - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
منابع خبری روز چهارشنبه گفته اند، وکیل شخصی "دونالد ترامپ"، رئیس‌جمهور آمریکا برای ترتیب دادن گفت‌وگو بین رئیس‌جمهور اوکراین با ترامپ دست‌کم 400 هزار دالر دریافت کرده است

به گزارش اسپوتنیک، این خبر را دو منبع آگاه در "کی‌یف" گفته و افزوده‌اند هماهنگی‌ها برای پرداخت این پول توسط واسطه‌هایی انجام شده که نماینده "پترو پروشنگو"، رئیس‌جمهور اوکراین بوده‌اند. ملاقات بین پروشنکو وترامپ اواخر ماه جون انجام شد.
اندکی بعد از بازگشت رئیس‌جمهور اوکراین به کی‌یف، سازمان مبارزه با فساد این کشور تحقیقات درباره پائول مانفورت، رئیس سابق ستاد تبلیغاتی ترامپ را متوقف کرد.
یک مقام ارشد اطلاعاتی اوکراین در دولت پروشنکو رویدادهای پیش از دیدار او با ترامپ در کاخ سفید را به صورت زیر شرح داده است.
او می‌گوید کوهن را به این دلیل وارد ماجرا کردند که لابی‌گران ثبت‌شده اوکراین و سفارت اوکراین در واشنگتن می‌توانستند برای پروشنگو چیزی بیشتر از یک عکس مختصر با ترامپ به ارمغان بیاورند. پروشنگو به چیزی نیاز داشت که بتواند آن را به عنوان گفت‌وگو نمایش بدهد.
روایت مقام ارشد اوکراینی این است که پروشنکو تصمیم گرفت یک کانال مخفیانه برای ارتباط با ترامپ ایجاد کند. این وظیفه به یکی از دستیاران سابق پروشنکو محول شود. این دستیار هم از یکی از نمایندگان اوکراینی کمک خواهد شد.
نماینده اوکراینی هم از ارتباطاتش در یک مرکز خیریه یهودی در نیویورک استفاده کرده و سرانجام کار به مایکل کوهن رسیده که وکیل ترامپ بوده است. به او مبلغ 400 هزار دالر پرداخت کرده است.
مشخص نیست که ترامپ از دریافت این وجه از سوی وکیلش اطلاع داشته یا خیر.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала